Carpediem Kitap

BİR DÜNYA YAYINEVİ!

OLGA VE ORMANIN ÇIĞLIĞI

OLGA VE ORMANIN ÇIĞLIĞI

Olga, dokuz yaşındaydı ve bu yaşına kadar altı kez ev değiştirmişti. Babası Bernard, bir sabah kalkıp kahvaltının tam ortasında, “Prenseslerim! Yeni bir maceraya çıkıyoruz!” diyerek yedinci kez taşınacaklarını ilan ettiğinde, yeni evlerinde başlarına gelecek olan tuhaf şeylerden hiçbirinin haberi yoktu.

 

Olga, taşındıkları evde, duvar kâğıtlarını sökmeye çalışırken duvarda minik bir kapı keşfeder. Acaba bu kilitli kapının arkasında ne vardır? Sonunda kapıyı açmayı başardığında kendini esrarengiz bir hikâyenin içinde buluverir.

 

Gizemli bir ormanda, kedisi Mösyö ve yeni tuhaf arkadaşıyla birlikte, kayıp olan anne babasını aramaya çıkan Olga’yı inanılmaz bir macera beklemektedir.

 

 

 

Roman - Fantastik Kurgu / 128 Sayfa / 8 Yaş ve Üzeri

Editörün Notları

• Bu büyülü hikâyede, doğuştan işitme güçlüğü olan Olga’nın eşsiz dünyasını keşfediyoruz ve insana verilen hayal gücü sayesinde kendi içimizde zengin bir dünya inşa etmenin mümkün olabileceğini görüyoruz.
• Hayatta sahip olmadığımız bazı şeyler olabilir, ama sahip olduklarımızın da ne kadar kıymetli olduğunu hatırlıyoruz. Bazen eksiklik gibi gördüğümüz şeylerin aslında başka açılardan bir zenginlik olabileceğini fark ediyoruz.
• Ve bir kediyle arkadaş olmanın o müthiş keyfini yaşıyoruz.

Laure Monloubou

Paris’te doğdu ama güzel Jura Dağları’nda büyüdü. Burada çizim ve kayak yapma zevkini keşfetti. Emile Cohl Görsel Sanatlar Akademisi’nden mezun oldu.

 

Halen Lyon’da bir kitapçı dükkânı işletiyor. Aynı zamanda, çocuklar ve gençler için, içlerinde her zaman şefkat ve mizahın beraber bulunduğu özgün kitaplar yazıp çiziyor.

Ürün Teklif Formu