Carpediem Kitap

BİR DÜNYA YAYINEVİ!

ATEŞKUŞU EFSANESİ

ATEŞKUŞU EFSANESİ

On bir yaşındaki Ravian’ın babası o daha küçükken ölmüştür. Kız kardeşi ağır hastadır ve yaşadıkları köy de yoksulluk içindedir.
Kış ekinoksundan bir gece önce, gün dönümü bayramında köyün şifacısı Meta Zarissa, köy halkına her yüz yılda bir gerçekleşen Ateşkuşu efsanesinden bahseder. Efsaneye göre, Ateşkuşu’nun tüyünü bulan kişi onu götürüp uzak dağlardaki Sarı Taş’a bırakmak zorundadır. Aksi halde yaşadığı köy felaketten kurtulmayacaktır. Ama eğer bunu başarırsa yaşadığı yere bolluk ve mutluluk gelir. Ravian, efsanevi tüyü bulmuştur ve onu ait olduğu yere götürmek için bir gece sabaha karşı gizlice köyden ayrılır.
Ravian bu yolculukta, birçok zorlukla baş etmek ve türlü sınavlardan geçmek zorunda kalır. Ancak bunların yanında muhteşem şeylerle de karşılaşır. Ravian, çıktığı bu maceralı yolculukta hayatın anlamına dair bazı soruların cevabını da bulacaktır.

Roman - Fantastik Kurgu / 128 Sayfa / 9 Yaş ve Üzeri

Editörün Notları

• Hayatta iyi şeylere sahip olmak için bir bedel ödemek gerektiğini hatırlatıyor.
• Mistik kurgusu ve masalsı anlatımıyla okurunu farklı bir atmosfere çekiyor.
• Sevginin gücünü ve ailenin, insan için hayattaki değerini vurguluyor.
• Zorluklarla başa çıkma konusunda okurunu motive ediyor.
• Farklı kültürleri tanımayı ve insani ortak değerleri keşfetmeyi sağlıyor.

Femke Dekker

Hollandalı yazar. Yazmaya ortaokul yıllarında bir hikâye ile başladı. İlk olarak Hollanda’daki Havo Eğitim Programı’ndan mezun oldu. Ardından gazetecilik okuluna yazıldı. Yazarlık eğitimi aldı. Bir dernekte bilişim editörü olarak çalışmaya başladı. Bu esnada yazı çalışmalarını sürdürdü. Kitapları Felemenkçe ve İngilizce olarak yayınlandı. Çocuklar ve genç okurlar için folklorik halk hikâyelerinden beslenen fantastik kurgu romanlar kaleme alıyor. Hayal kurmayı, kurduğu hayalleri kitaplara dönüştürmeyi ve okullarda okurlarıyla birlikte atölye çalışmaları yapmayı seviyor.

Ürün Teklif Formu