Carpediem Kitap

BİR DÜNYA YAYINEVİ!

ARKADAŞIM FİL KARİ

ARKADAŞIM FİL KARİ

Hindistan kırsalındaki küçük bir köyden gizemli tropik ormanlara, efsane şehir Varanasi’ye ve baharat kokulu diyarlara uzanan büyüleyici bir macera. Zehirli yılanlarla karşılaşma, vahşi fil sürüsüyle zorlu bir mücadele, amansız bir kaplan avı ve flüt melodileri eşliğinde yaban geyiklerinin dansı…

Sadık fil Kari, yaramaz maymun Kopee ve dokuz yaşındaki genç bakıcılarının, birçok tehlikenin üstesinden gelerek gerçek arkadaşlığın anlamını öğrendikleri sıra dışı bir arkadaşlık hikâyesi…

Roman - Macera Kurgu / 128 Sayfa / 9 Yaş ve Üzeri

Editörün Notları

• Amerikan Kütüphaneciler Derneği tarafından ‘edebiyata seçkin katkılar sunan’ yazarlara verilen ve Amerika’daki en prestijli edebiyat ödüllerinden olan Newbery Madalyası sahibi Dhan Gopal Mukerji, müthiş bir gerçekçilikle anlattığı bu etkileyici hikâye ile okurunu alıp doğanın kalbine götürüyor.
• Problem çözme ve zor koşullarda hayatta kalma becerisini geliştiren bu kitap, dostluk, sadakat, cesaret, dürüstlük gibi değerlerin kazanılmasına da katkı sağlıyor.

Dhan Gopal Mukerji

Kalküta yakınlarındaki bir köyde dünyaya geldi. Önce Kalküta Üniversitesi’nde okudu. Ardından eğitimine Japonya’da devam etti. Orada kısa bir süre kaldıktan sonra bir gemiyle Amerika’ya gitti. Stanford Üniversitesi’nde felsefe eğitimi aldı. İlk edebi yazılarını burada yazmaya başladı. İlk kitabı Fil Kari yayınlandığı anda büyük ilgi gördü. Diğer kitapları da onu izledi. Amerikan’ın en prestijli edebiyat ödüllerinden biri olan Newbery Madalyasını kazandı. Mukerji, kitaplarında genellikle orman yaşamı ve insan-hayvan dostluğu temasını işler ve okurunu, çocukluğunu geçirdiği muhteşem tropikal ormanlara götürür.

Ürün Teklif Formu