Carpediem Kitap

BİR DÜNYA YAYINEVİ!

NİLS VE OLAĞANÜSTÜ MACERALARI

NILS VE OLAĞANÜSTÜ MACERALARI

Nils Holgersson, küçük bir çiftlikte ailesi ile birlikte yaşayan, haylaz, yaramaz, tembel ve bencil bir çocuktu. Ta ki bir gün bir elf olarak uyanana kadar…

Nils bu büyüden kurtulmak için çiftlikteki evcil kaz Martin’le birlikte yaban kazları sürüsüne katılır.

Ülkenin bir ucundan diğer ucuna göç edecekleri bu olağanüstü yolculukta Nils, inanılmaz maceralar yaşar, hayvanların gizemli yaşamlarına tanık olur ve ilginç insanlar tanır.

Yaşayacağı heyecan dolu bu serüven, aynı zamanda içsel bir yolculuk olacak ve onu bambaşka birine dönüştürecektir

Roman - Fantastik Kurgu / 160 Sayfa / 9 Yaş ve Üzeri

Editörün Notları

• Nobel ödüllü usta bir yazrın kaleminden yaban hayatın muhteşem güzelliklerine inanılmaz bir yolculuk! Sevimli, folklorik, fantastik bir kurgu… Sıra dışı bir arkadaşlık hikâyesi…
• Dünya edebiyat listelerine girdi. ‘Gençlik edebiyatı’ alanında tüm dünyada çok satanlar arasında yer aldı. Onlarca dile çevrildi. Birçok ülkede animasyon filmlerine uyarlandı.
• Doğa ve hayvan sevgisi temasını heyecan ve macera dolu bir kurgu içinde ustaca ele alıyor. Genç okurların empati kurabilecekleri bir karakter ile kendi iç dünyasında sorgulamalar yapmasını sağlıyor. Kurgu içine yedirilmiş, merak uyandıran ilginç coğrafi bilgiler okura aynı zamanda genel kültür kazandırıyor.

Selma Lagerlöf

Nobel Edebiyat Ödülü’nü alan hem ilk kadın yazar hem de ilk İsveçli yazar. Bir çiftlikte dünyaya geldi. Çocukken geçirdiği hastalık yüzünden bir süre engelli olarak yaşadı. Evde özel eğitim gördü. Daha sonra öğretmen okuluna gitti. Mezun olunca öğretmenliğe başladı. İlk romanı sinemaya uyarlandı. İsveç edebiyatında romantizm ekolünün canlanışında önemli rol oynadı. Öğretmenliği bırakarak yurt dışı gezilerine katıldı ve kendini tamamen yazmaya verdi. Çağdaş öykü yazarlarının önde gelen isimlerinden kabul edildi. Efsane ve masallara dayanan eserleriyle tanındı. Kitapları birçok dile çevrildi. Sinema ve televizyona uyarlandı.

 

Ürün Teklif Formu