Carpediem Kitap

BİR DÜNYA YAYINEVİ!

BENİ ARARSAN BULURSUN – MERVİN 1

BENİ ARARSAN BULURSUN - MERVİN 1

“Bu defter beni sana anlatacak. Hayatıma tanık olmanı istiyorum. Seni tanıdıktan sonra anılarımı yazmaya karar verdim. Güncemdeki notlardan yararlanarak her gece yazdım. Seni düşünerek, sana anlatır gibi. Fakat tamamını yazamadım, zaman yetmedi. Becerebildim mi, bilmiyorum.

Bu metnin bir meziyeti varsa o da samimiyetidir. Yazdıklarımın tümü gerçektir. Bu defteri kaldırıp atabilirsin de… Böylece bir hayattan geriye kalan izler de silinmiş olur. Başka nüshası yok çünkü.

Fakat ümidim bunları başkalarının da okuması, bilmesi. Çünkü önemli bir döneme tanıklık ettim. Bazı olayları bizzat yaşadım. Sayfalar sırlarla dolu. Hiçbiri gizli kalmamalı.”

Roman - Genç Kurgu - Macera / 160 Sayfa / 11 Yaş ve Üzeri

Editörün Notları

• Henüz on beş yaşında bir subay adayı olarak savaşa katılmış, büyük kıyımların dinmez acılarını derinden yaşamış bir gencin serüvenlerle dolu gerçek öyküsü… Var oluşunu amansızca sorgulayan, kimliğini bulma yolunda tüm zorluklara karşın ilerlemeyi seçen, yoklukla burun buruna geldikten sonra varlık nedenini keşfeden eşsiz bir karakter Mervin. Genç bir okurun dünyasına etki edebilecek, ufkunu açabilecek, hayata bakışını etkileyecek bu roman aynı zamanda dil, üslup, kurgu açısından da okuru içine çekecek bir niteliğe sahip…

Ömer Sevinçgül

Yazar olmaya on beş yaşında karar verdi. Lise ve üniversite yıllarında kalemi bırakmadı. Evvela özel bir kurumda editör. Sonra kamuda yüksek mühendis. Dokuz senenin ardından istifa ve yeni bir aşama. Kültür, sanat, yayın temalı kurumlar kurdu ve yönetti. Modern Kültür Merkezi, Adı Yok Dergisi, Radyo Aktif, Taksim Ofisi. Bu süreçlerde yetenekli gençlerle hep bir arada. Ulusal ve uluslararası gençlik projelerinde danışmanlık. Yurt içinde ve dışında seminerler. Medyada sanat ve felsefe sohbetleri. En sonunda özgün ve öncü bir girişim: Carpe Diem Kitap. İmza günleri, söyleşiler, okul etkinlikleri birbirini izledi. Yapıp ettiklerinin özünde daima ‘yazarlık tutkusu’ vardı. Novella türünde yirmi sekiz kitap yazdı. Eserleri beş dile çevrilip yayınlandı. ‘Kalbiyle yazan kalbe yazar’ diyor ve ‘taze ruhlara’ yazıyor.