Carpediem Kitap

BİR DÜNYA YAYINEVİ!

SAHİLDEKİ GİZEMLİ EV

SAHİLDEKİ GİZEMLİ EV

Eski bir sahil evi, uzayan koridorlar, yer değiştiren odalar, kilitli eski bir sandık, garip rüyalar, gizemli bir kedi ve esrarengiz şeylerle dolu bir kutu…
Kiara on üç yaşına bastığında, Quentin Q adındaki birinden tuhaf bir mektup alır. İngiltere, Cornwall’daki bir sahil evinde yaşayan Quentin’in tavan arasında bulduğu bir kutuda, onu ilgilendiren çok önemli şeyler vardır. Kiara, geçmişiyle ilgili sırları çözmek üzere Cornwall’a doğru yola çıkar. Oraya vardığında Quentin’in yeğeni Paul ile tanışır. Sahildeki gizemli evde, birlikte ipuçlarının peşine düşerler.
Yıllarca saklı kalmış sırlar açığa çıkmaya başladığında, kendilerini, kayıp kıta Atlantis’e kadar uzanan inanılmaz bir maceranın tam ortasında bulacaklardır.

 

Genç Kurgu - Roman - Fantastik / 160 Sayfa / 8 Yaş ve Üzeri

Editörün Notları

• Okuma alışkanlığını pekiştiren ilgi çekici ve merak uyandıran bir kurguya sahip.

• İngiliz ve Hollanda edebiyatından halk masalları motifleri içeriyor.

• Görünenin ardındaki gerçeği araştırma ve merak etme duygularını harekete geçiriyor.

• Hayal gücünü geliştiriyor ve zengin çağrışımlar oluşturuyor.

• Olaylara farklı açılardan bakabilmeyi sağlıyor.

• Arkadaşlık kurma, ekip olma ve yardımlaşma konusunda okura model gösteriyor.

• Aile olma ve kendini bir aileye ait hissetme duygularının altını çiziyor.

• İpuçlarını birleştirerek mantık yürütebilme kabiliyetini destekliyor.

Isolde Boers

Hollandalı yazar. Ailesinin tek çocuğuydu ve yalnız büyüdü. Fakat geniş hayal gücü sayesinde hiç yalnızlık çekmedi. Yazı hayatına kısa hikâyelerle başladı. İlk romanı olan ‘Sahildeki Gizemli Ev’in karakterlerini çevresindeki gerçek kişilerden esinlenerek oluşturdu. Özel bir şirkette program yöneticisi olarak çalışan Boers, eşi, iki kızı, kedileri ve köpeği ile birlikte yaşıyor. Ve hayal gücünden ilham alan kitaplar yazmaya devam ediyor. Yazdığı romanlarla, genç okurlarına hayallerinin peşinden gitmeleri için ilham verebilmek onun en büyük hedefi.