Carpediem Kitap

BİR DÜNYA YAYINEVİ!

KARTALIN GÖLGESİ

KARTALIN GÖLGESİ

Nureddin Mahmud Zengî’nin Mısır topraklarındaki vekili Şirkuh vefat edince amcasının yerine Selahaddin Eyyubi geçer. Cesareti ve savaşçılığıyla kısa sürede dikkatleri üzerine çeken genç sultanın tek emeli, İslam’ın izzet ve şerefinin daima hak ettiği mevkide kalmasıdır.

 

Onun genç yaşında Mısır gibi bir ülkeye yönetici olması, bazı beyleri rahatsız eder. Bunun üzerine içeride hain planlar kurmaya başlarlar. Dışarıda ise büyük bir tehlikenin çanları çalıyordur. Haçlı ordusu hızla İslam coğrafyasının içinde ilerlemektedir.

 

Sultan Selahaddin, dışardaki düşmanla mücadele edebilmek için önce kendi içlerindeki emniyeti sağlamak zorundadır. En güvendiği kişilerin başında gelen Bahaeddin Karakuş ‘Gölge’ isimli genç bir savaşçı casusunu onun hizmetine verir. Bu zorlu istihbarat savaşının ortasında, Gölge onun gözü, kulağı olacaktır. Fakat Gölge’nin de çözülmesi gereken birtakım sırları vardır.

 

Genç kumandan Selahaddin Eyyubi’nin Kudüs’ün fethine uzanan gizem yüklü macerasında tüm nefesler tutulacak!

Roman - Genç Kurgu - Macera / 144 Sayfa / 8 Yaş ve Üzeri

Mehmet Akbulut

1977 yılında İstanbul’da doğdu. 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. MEB tarafından edebiyat öğretmeni olarak atandı. Ortaokul ve lise öğrencileriyle bir araya gelerek gençlerin kendi tarihlerini ve kültürlerini tanımalarına katkı sağlamak amacıyla çok sayıda sohbet, söyleşi, konferans gerçekleştirdi. Yaptığı çalışmalar ve eğitime katkıları sebebiyle Tokat Valiliği tarafından ‘yılın öğretmeni’ seçildi ve ili temsilen Ankara’ya davet edildi. Bursa Osmangazi Belediyesinin ‘Ahmet Hamdi Tanpınar’ adına düzenlediği yarışmada ödül aldı ve yazıları kitaplaştırıldı. Bursa’ya sürgün giden şeyhülislam Karaçelebizade Abdülaziz Efendi’nin romanını kaleme alarak bir ilke imza attı.Evli ve üç çocuk babası olan yazar, Tokat’ta öğretmenlik görevini sürdürüyor. Osmanlı ve Selçuklu tarihi üzerine okuma, araştırma ve incelemeler yapıyor. Özellikle genç okurlar için tarih bilinci kazandıran romanlar yazmaya devam ediyor.