Carpediem Kitap

BİR DÜNYA YAYINEVİ!

SONSUZ HAYAT SENİ BEKLİYOR – ÖZEL İNSANLAR ARIYORUM

SONSUZ HAYAT SENİ BEKLİYOR - ÖZEL İNSANLAR ARIYORUM

“Bir yolcu gibi hissediyorum kendimi. Durdurulması imkânsız bir yolculuk. Neler çıkacak karşıma, bilmek istiyorum… Bedenden ayrı bir tarafım varsa o nereye gidecek? Bir diriliş söz konusuysa bu nasıl olacak? Bunların akla uygun bir açıklaması var mı?”

Zeki bir genç. Okuyan, düşünen, hayatın anlamını kavramak isteyen… Aklı rahat durmuyor. Soruları, sorgulamaları var. “Kimim ben?” diyor, “Neden dünyadayım, nereye gidiyorum, ahiret nasıl, öldükten sonra beni neler bekliyor?” Ölümü anlamadan hayatı anlayamayacağını biliyor. Sorularına doyurucu cevaplar arıyor. Anlamak, bilmek, korkularıyla yüzleşmek ve huzur bulmak istiyor.

Felsefe - Psikoloji - Özfarkındalık - Genç Kurgu / 160 Sayfa / 11 Yaş ve Üzeri

Editörün Notları

• Kendini güncel hayatın seline kaptırmak istemeyen, hakikati arayan, kendini keşfetmek isteyen gençler için kaleme alınmış bu kitapta Seca, bu kez ölüm ve hayatı sorguluyor. Ölümden sonraki hayat hakkında sorularına cevaplar arıyor.
• Hayat ve ölüme dair taze bir bakış açısı kazandırıyor ve olayların farklı yönlerini düşünmeyi sağlıyor.
• Etkileyici bir dil ve merak uyandıran bir kurgu çerçevesinde her insansın kendisine soracağı temel sorulara ışık tutuyor.

Ömer Sevinçgül

Yazar olmaya on beş yaşında karar verdi. Lise ve üniversite yıllarında kalemi bırakmadı. Evvela özel bir kurumda editör. Sonra kamuda yüksek mühendis. Dokuz senenin ardından istifa ve yeni bir aşama. Kültür, sanat, yayın temalı kurumlar kurdu ve yönetti. Modern Kültür Merkezi, Adı Yok Dergisi, Radyo Aktif, Taksim Ofisi. Bu süreçlerde yetenekli gençlerle hep bir arada. Ulusal ve uluslararası gençlik projelerinde danışmanlık. Yurt içinde ve dışında seminerler. Medyada sanat ve felsefe sohbetleri. En sonunda özgün ve öncü bir girişim: Carpe Diem Kitap. İmza günleri, söyleşiler, okul etkinlikleri birbirini izledi. Yapıp ettiklerinin özünde daima ‘yazarlık tutkusu’ vardı. Novella türünde yirmi sekiz kitap yazdı. Eserleri beş dile çevrilip yayınlandı. ‘Kalbiyle yazan kalbe yazar’ diyor ve ‘taze ruhlara’ yazıyor.