Carpediem Kitap

BİR DÜNYA YAYINEVİ!

KİTAP ADI

ANLIYORUM AMA KONUŞAMIYORUM

Mr. and Mrs. Brown bu romanı okuyunca çok bozulacak! Çünkü yabancı dil öğrenme konusunda ezberlenmiş tüm kalıplar bu romanla yıkılıyor…

Bir turist yolda adres sorduğunda, araba farı görmüş tavşan gibi donakalıp akabinde “Go, go, go, right” diye cevap vermek istemeyenler… Bir tane yutunca şakır şakır konuşturan yabancı dil haplarının icat edilmesini hasretle bekleyenler… Okulda ve kurslarda yıllarca İngilizce dersi görüp de bir türlü konuşmaya geçemeyenler bu kitaba bayılacak!

İlker’in ortaokuldan üniversiteye kadar uzanan komik ve ilgi çekici İngilizce öğrenme macerası, okuyan herkesi çok saracak.

Tam anlamıyla sıra dışı, faydalı ve eğlenceli bir roman…

Roman - Genç Kurgu - Mizah / 160 Sayfa / 8 Yaş ve Üzeri

Editörün Notları

•Doğru yönlendirildiğinde bir gencin kendi hayatını nasıl değiştirebileceğini mizahi bir dille gülümseyerek okuyoruz. Kitap orijinal bir konuya sahip. Okulda ve kurslarda yıllarca İngilizce dersi görüp de bir türlü konuşmaya geçemeyenler bu kitaba bayılacak! İlker’in ortaokuldan üniversiteye kadar uzanan komik ve ilgi çekici İngilizce öğrenme macerası, okuyan herkesi çok saracak. Tam anlamıyla sıra dışı, faydalı ve eğlenceli bir roman…

Salih Uyan

1976 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Üniversitenin önce İngilizce öğretmenliği ardından sosyoloji bölümlerinden mezun oldu. Eğitimin farklı kademelerinde öğretmen ve yönetici olarak görev aldı. Çeşitli yayın organlarında eğitim üzerine makaleler yazdı. Eğitim teknolojileri ve uzaktan eğitim alanlarında da özel çalışmalar yaptı. 2000 yılında Türkiye’nin ilk ‘Altın Örümcek’ ödüllü İngilizce eğitim platformu ‘www.dersimizingilizce.com’ web sitesini kurdu. Ulusal ve uluslararası birçok eğitim teknolojileri konferansına konuşmacı olarak katıldı. ‘Gelecek Eğitimde’ platformu tarafından verilen 2021 yılının en iyi çocuk kitapları yazarı ödülünü aldı. Halen özel bir eğitim kurumunda yönetici olarak çalışmakta ve ulusal bir gazetede eğitimle ilgili köşe yazıları yazmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.