Carpediem Kitap

BİR DÜNYA YAYINEVİ!

KULLUĞUM SULTANLIĞIMDIR

KULLUĞUM SULTANLIĞIMDIR

“İyi bir dindar olmak için dünyayı terk etmek, işi gücü bırakmak mı gerekiyor? Hem dünyada başarılı olup hem de cennetlik bir kul olmak mümkün değil mi? Nefsime söz dinletemiyorum. Sınırlardan rahatsız oluyor. ‘Nefsine uyma’ diyor büyükannem. İnsan onunla savaşmalıymış. Ne demek nefisle savaşmak? Kötü huylarımı nasıl düzelteceğim? Kendime nasıl söz dinleteceğim?”

Hep tırtıl olarak mı kalacaksın? Ne zaman kanatlanacak ve uçacaksın? İmkânsız mı? Çok mu geç? Hayır, sen de bir kelebek olabilirsin! Durma, yenile kendini. İçinden yeni bir insan çıkar. Taze bir başlangıç yap.

Felsefe - Psikoloji - Özfarkındalık - Genç Kurgu / 160 Sayfa / 8 Yaş ve Üzeri

Editörün Notları

• Hayata ışık tutan rehber kitap.

• Okurun aklına kapılar açıyor.

• Hayata, ölüme, insana dair temel sorulara cevaplar veriyor.

• İnsanı insan yapan değerlerin altını çiziyor, empati yeteneğini geliştiriyor.

Ömer Sevinçgül

Yazar olmaya on beş yaşında karar verdi. Lise ve üniversite yıllarında kalemi bırakmadı. Evvela özel bir kurumda editör. Sonra kamuda yüksek mühendis. Dokuz senenin ardından istifa ve yeni bir aşama. Kültür, sanat, yayın temalı kurumlar kurdu ve yönetti. Modern Kültür Merkezi, Adı Yok Dergisi, Radyo Aktif, Taksim Ofisi. Bu süreçlerde yetenekli gençlerle hep bir arada. Ulusal ve uluslararası gençlik projelerinde danışmanlık. Yurt içinde ve dışında seminerler. Medyada sanat ve felsefe sohbetleri. En sonunda özgün ve öncü bir girişim: Carpe Diem Kitap. İmza günleri, söyleşiler, okul etkinlikleri birbirini izledi. Yapıp ettiklerinin özünde daima ‘yazarlık tutkusu’ vardı. Novella türünde yirmi sekiz kitap yazdı. Eserleri beş dile çevrilip yayınlandı. ‘Kalbiyle yazan kalbe yazar’ diyor ve ‘taze ruhlara’ yazıyor.