Carpediem Kitap

BİR DÜNYA YAYINEVİ!

DOLUNAYA ESRARENGİZ YOLCULUK

DOLUNAYA ESRARENGİZ YOLCULUK​

Efsaneye göre uzun zaman önce ormanda odun çalan bir hırsız, mayıs böceği olan Sumseman’ın altıncı bacağını yanlışlıkla kesmiştir. Gece Perisi tarafından cezalandırılarak Ay’a gönderilen adam, kesik bacağı da yanında götürür. O zamandan beri, Sumseman Ailesi’nde doğan her böceğin beş bacağı vardır. Gece Perisi, sadece hayvanlara hiç zarar vermemiş olan iyi kalpli bir çocuğun kayıp bacağı geri getirebileceğini söyler.

Ailenin hayatta kalan son ferdi olan Bay Sumseman, sonunda Peter ve Anelise kardeşleri bulur. Üçü birlikte muhteşem karşılaşmalar, fantastik varlıklar ve heyecan verici olaylarla dolu şaşırtıcı bir yolculuğa çıkarlar.

Kayıp bacağı geri almak için sadece gün doğumuna kadar vakitleri vardır. Ay’a vardıklarında ise Vahşi Ay Adamı’na meydan okumaları gerekecektir.

Kardeşliğin ve arkadaşlığın paha biçilemez değerini anlayacakları bu büyülü maceranın sonunda, kitabın sonunu söylemek gibi olmasın ama elbette iyilik kazanacaktır.

Roman - Genç Kurgu - Fantastik / 128 Sayfa ​

Editörün Notları

• Alman çocuk ve gençlik edebiyatının en kült kitaplarından biri.

• Hayal gücünü kamçılayan, farklı dünyalara kapılar açan bir kurguya sahip.

• Arkadaşlık, kardeşlik, yardımlaşma duygularını pekiştiriyor.

• Hayatta karşılaşılabilecek zorluklar ve bunlarla başa çıkmanın yolları, kitapta metaforik bir dille anlatılıyor.

• Kitabın vizyona girmiş olan bir animasyon filmi de bulunuyor.

 
1704303746376

Gerdt Von Bassewitz​

Almanya’da köklü bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Dört kız kardeşle birlikte büyüdü. Dokuz yaşında Niesky’deki Moravya okuluna yazıldı. Daha sonra Metz’deki subay okuluna gitti. Fakat tiyatroya olan ilgisi ağır bastı ve bu alana yöneldi. Bir süre Köln’de tiyatro yönetmenliği ve oyunculuk yaptı. Ardından Berlin’e yerleşti ve yazılarını burada yazmaya başladı. En tanınmış eseri olan Peterchens Mondfahrt, büyük bir ilgi gördü. Kitap olarak yayınlanmasının ardından tiyatro oyunu olarak Leipzig’de büyük bir başarıyla prömiyeri yapıldı. Daha sonraki yıllarda sinema ve animasyon filmlerine de uyarlanarak gösterime girdi. Kitap, halen Almanya’daki okullarda en çok tavsiye edilerek okutulan çocuk ve gençlik edebiyatı eserleri arasında yer alıyor.