Carpediem Kitap

BİR DÜNYA YAYINEVİ!

SENİ SEVEN BİRİ VAR

SENİ SEVEN BİRİ VAR

Zeki bir genç Seca. Edebiyata meraklı. Felsefeye ilgisi var. Kitapları seviyor. Kendisi de yazılar yazıyor. Sanal ortamda gizemli bir yazarla tanışıyor bir gün. Yüzünü hiç görmediği bu yazarla güçlü bir bağ kuruluyor aralarında. Hayata dair her konuda konuşuyorlar.

Zamanla konular derinleşiyor, ilginçleşiyor. Her insanı ilgilendiren temel konulara dair özgün bir kurgu. Birlikte bir düşünme denemesi. Gerçeği arayış öyküsü.

Felsefe - Psikoloji - Özfarkındalık - Genç Kurgu / 160 Sayfa / 8 Yaş ve Üzeri

Editörün Notları

•Birlikte gerçeği arayış yolculuğuna çıkan iki insanın sıra dışı macerası bu… Seca kendi doğrularını araştırıp bulmaya çalışırken yazar, onun hocası, dostu, sağ duyusu, vicdanı, hayattaki rehberi oluyor zamanla… Her gencin kitaplığında bulunması gereken, ruhu inanca hazırlayan, hayat rehberi niteliğinde… Okuyan, düşünen, sorgulayan genç okurların başucu kitabı olmaya aday.

Ömer Sevinçgül

Yazar olmaya on beş yaşında karar verdi. Lise ve üniversite yıllarında kalemi bırakmadı. Evvela özel bir kurumda editör. Sonra kamuda yüksek mühendis. Dokuz senenin ardından istifa ve yeni bir aşama. Kültür, sanat, yayın temalı kurumlar kurdu ve yönetti. Modern Kültür Merkezi, Adı Yok Dergisi, Radyo Aktif, Taksim Ofisi. Bu süreçlerde yetenekli gençlerle hep bir arada. Ulusal ve uluslararası gençlik projelerinde danışmanlık. Yurt içinde ve dışında seminerler. Medyada sanat ve felsefe sohbetleri. En sonunda özgün ve öncü bir girişim: Carpe Diem Kitap. İmza günleri, söyleşiler, okul etkinlikleri birbirini izledi. Yapıp ettiklerinin özünde daima ‘yazarlık tutkusu’ vardı. Novella türünde yirmi sekiz kitap yazdı. Eserleri beş dile çevrilip yayınlandı. ‘Kalbiyle yazan kalbe yazar’ diyor ve ‘taze ruhlara’ yazıyor.