Carpediem Kitap

BİR DÜNYA YAYINEVİ!

HAYAL GEZGİNİ

HAYAL GEZGİNİ

Issız bir vadide bir çınar ağacı. Ne zaman sıkılsam gidip gölgesine oturuyorum. Sonra bir kuş geliyor beni almaya. Zümrüt renginde. Emsali görülmemiş!
“Senin için geldim” diyor, alıyor beni sırtına. Bir gezgin oluyorum. Bir hayal gezgini… Zamanda ve mekânda, hayalle gerçek arasında, sırlı yolculuklar yapıyorum.
Sıra dışı insanlar tanıdım bu seyahatlerim esnasında, garip olaylara tanık oldum, unutulmaz serüvenler yaşadım…
Eğer sen de gelmek istiyorsan benimle,  bu kitabın ilk sayfasında buluşalım.

Genç Kurgu - Edebiyat - Roman - Öykü / 160 Sayfa / 8 Yaş ve Üzeri

Editörün Notları

• Okurunu alıp zamanın ötesine götürüyor. Modern dönemlerde üzeri örtülmüş değerler birer birer gün yüzüne çıkıyor. Hayal gücünü kamçılayan, merak uyandıran bir kurguya sahip.

• Her zorluğa rağmen hayallerinin peşinden gitmek ve gerçekleştirmek azmi uyandırıyor.

• Verdiği kararların sorumluluğunu üstlenmeyi öğretiyor. Okurun kendi toplumundaki farklı kültür ve kesimlerini keşfetmesini sağlıyor.

Ömer Sevinçgül

Yazar olmaya on beş yaşında karar verdi. Lise ve üniversite yıllarında kalemi bırakmadı. Evvela özel bir kurumda editör. Sonra kamuda yüksek mühendis. Dokuz senenin ardından istifa ve yeni bir aşama. Kültür, sanat, yayın temalı kurumlar kurdu ve yönetti. Modern Kültür Merkezi, Adı Yok Dergisi, Radyo Aktif, Taksim Ofisi. Bu süreçlerde yetenekli gençlerle hep bir arada. Ulusal ve uluslararası gençlik projelerinde danışmanlık. Yurt içinde ve dışında seminerler. Medyada sanat ve felsefe sohbetleri. En sonunda özgün ve öncü bir girişim: Carpe Diem Kitap. İmza günleri, söyleşiler, okul etkinlikleri birbirini izledi. Yapıp ettiklerinin özünde daima ‘yazarlık tutkusu’ vardı. Novella türünde yirmi sekiz kitap yazdı. Eserleri beş dile çevrilip yayınlandı. ‘Kalbiyle yazan kalbe yazar’ diyor ve ‘taze ruhlara’ yazıyor.