Carpediem Kitap

BİR DÜNYA YAYINEVİ!

HER YERDE SENİ ARADIM

HER YERDE SENİ ARADIM

“Ömür defterimden sayfalar… Okursan bileceksin ki, ben de yaşadım. Bahar yağmurlarını, gülümseyen badem çiçeklerini, ışıldayan yaz meyvelerini, solan güz güllerini gördüm. Muhabbeti, aşkı, firakı, hasreti, hüznü tattım. Kavuşmak nasip olmayınca derin ıstıraplar, elemler, acılar çektim. Kalbin ses vermeyince kalbime, sensiz ama seninle geçen ömrüm hasretli bir hayal ve esefli bir rüya oldu. Sen… Ah, bir bilsen!

Ardında ipucu bırakmadan ortadan kaybolan gizemli bir yazar… Ve onun saklı defterini bularak editörüyle birlikte izini süren genç bir kadın…

Sıra dışı bir yazarın sırlarla dolu hayatından sızanlar, satır aralarında gizlenmiş bir geçmiş ve birbirinden ilginç tipler…

Bir yazar nasıl yaşar, neler yapar? Gizem, macera, sevgi, özlem ve duygu dolu bir hayata tanıklık etmeye hazır mısın?

Roman - Edebiyat - Öykü - Genç Kurgu / 160 Sayfa / 8 Yaş ve Üzeri

Editörün Notları

•Hayal dünyasını zenginleştiren anlatımı, farkındalık oluşturan kitaplarıyla Ömer Sevinçgül, çağdaş Türk edebiyatının en yetkin kalemlerinden biri olarak kabul görmektedir. Yazma ve yazar olma serüveninde başından geçenler, yaşadığı olaylar, karşılaştığı kişileri bu kitapta romanlaştırıyor… Kitabın konusu kısaca şöyle: Ardında ipucu bırakmadan ortadan kaybolan gizemli bir yazar… Ve onun saklı defterini bularak editörüyle birlikte izini süren genç bir kadın… Sıra dışı bir yazarın sırlarla dolu hayatından sızanlar, satır aralarında gizlenmiş bir geçmiş ve birbirinden ilginç tipler… Bir yazar nasıl yaşar, neler yapar? Gizem, macera, sevgi, özlem ve duygu dolu bir hayata tanıklık ediyoruz.

Ömer Sevinçgül

Yazar olmaya on beş yaşında karar verdi. Lise ve üniversite yıllarında kalemi bırakmadı. Evvela özel bir kurumda editör. Sonra kamuda yüksek mühendis. Dokuz senenin ardından istifa ve yeni bir aşama. Kültür, sanat, yayın temalı kurumlar kurdu ve yönetti. Modern Kültür Merkezi, Adı Yok Dergisi, Radyo Aktif, Taksim Ofisi. Bu süreçlerde yetenekli gençlerle hep bir arada. Ulusal ve uluslararası gençlik projelerinde danışmanlık. Yurt içinde ve dışında seminerler. Medyada sanat ve felsefe sohbetleri. En sonunda özgün ve öncü bir girişim: Carpe Diem Kitap. İmza günleri, söyleşiler, okul etkinlikleri birbirini izledi. Yapıp ettiklerinin özünde daima ‘yazarlık tutkusu’ vardı. Novella türünde yirmi sekiz kitap yazdı. Eserleri beş dile çevrilip yayınlandı. ‘Kalbiyle yazan kalbe yazar’ diyor ve ‘taze ruhlara’ yazıyor.