Carpediem Kitap

BİR DÜNYA YAYINEVİ!

HAMAM MI? TAMAM MI? – UÇUK AİLEMLE KAÇIK MACERALAR

HAMAM MI? TAMAM MI? - UÇUK AİLEMLE KAÇIK MACERALAR

Tam hayatımızda her şey normalleşti derken yine bir şey oldu… Kırk dört yıl önce dedeme gönderilmiş bir mektup ve içinden çıkan garip bir harita ortalığı karıştırıverdi. Üstelik bu kez işin ucunda çil çil altınla dolu bir define olabilirdi.

 

Dedem heyecandan belindeki fıtık ağrısını bile unuttu. Babam hemen bir küpün içine kaç altın sığacağını hesaplamaya başladı. Dayım cep telefonundan yol tarifine baktı. Annemse her panik durumunda yaptığı gibi mutfağa gidip çay koydu.

 

Ertesi gün ailecek arabaya doluşmuş, sıkış tepiş bir vaziyette dedemin köyüne doğru yola koyulmuştuk bile. Ellerimizde kazma, küreklerle define aradığımızı düşündükçe acayip gülesim geliyordu. Ama köye varıp da define arayacağımız arsanın üzerine bir hamam kurulmuş olduğunu görünce… İşte, asıl olanlar o zaman oldu.

Roman - Genç Kurgu - Mizah / 144 Sayfa / 8 Yaş ve Üzeri

Editörün Notları

• Emir, dedesi ile eski fotoğrafları karıştırırken açılmamış bir mektup bulur. Mektup, Bahtiyar Amca’nın babası yani Emir’in büyük dedesi tarafından yazılmıştır ve oğluna bir define bıraktığı yazmaktadır. Bunun üzerine büyük aile cümbür cemaat, Bahtiyar Amca’nın çocukluğunun geçtiği köye doğru yola çıkarlar. Ama definenin olduğu söylenen yerde artık bir hamam vardır. Yani Uçuk Ailesi’ni ve elbette okurları, bol köpüklü bir define avı beklemektedir.

Salih Uyan

1976 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Üniversitenin önce İngilizce öğretmenliği ardından sosyoloji bölümlerinden mezun oldu. Eğitimin farklı kademelerinde öğretmen ve yönetici olarak görev aldı. Çeşitli yayın organlarında eğitim üzerine makaleler yazdı. Eğitim teknolojileri ve uzaktan eğitim alanlarında da özel çalışmalar yaptı. 2000 yılında Türkiye’nin ilk ‘Altın Örümcek’ ödüllü İngilizce eğitim platformu ‘www.dersimizingilizce.com’ web sitesini kurdu. Ulusal ve uluslararası birçok eğitim teknolojileri konferansına konuşmacı olarak katıldı. ‘Gelecek Eğitimde’ platformu tarafından verilen 2021 yılının en iyi çocuk kitapları yazarı ödülünü aldı. Halen özel bir eğitim kurumunda yönetici olarak çalışmakta ve ulusal bir gazetede eğitimle ilgili köşe yazıları yazmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.