Carpediem Kitap

BİR DÜNYA YAYINEVİ!

UMUT MEVSİMİ – MAVİNİN KIZI EMILY 7

UMUT MEVSİMİ - MAVİNİN KIZI EMILY 7

Dört yaşında annesini, on bir yaşında da çok sevdiği babasını kaybeden Emily, Prens Edward Adası’ndaki New Moon Çiftliği’nde yeni bir hayata başlamıştı.
Serinin her kitabında yeni maceralara kanat açan Emily, bu kitapta yazmaya olan tutkusunu bir adım ileriye götürüyor. Yazıları artık hatırı sayılır dergilerde yayınlanmaya başlıyor.
Shrewsbury’deki okulunu ve lise yıllarını geride bırakan Emily yeniden New Moon Çiftliği’ne döner. Yazılarında olduğu gibi iç dünyasında da bazı değişimler yaşar. O, artık kalbinde rengarenk kelebeklerin uçuşmaya başladığı bir genç kızdır. Hayatında aldığı yeni kararlar, yaşadığı yeni olaylar Emily’i derinden etkiler. Tüm dostlarının kendi hayat yolculuklarına çıkmaya başladığı dönemde, acaba Emily kendisi için doğru yolu bulabilecek mi? Yüzleşmesi gereken problemlerin karşısına çıkacak cesareti gösterebilecek mi?
Bu kitapta Emily, daha duygusal bir serüven yaşıyor ve umut mevsiminin çiçekleri birer birer açılıyor.

Edebiyat - Roman - Öykü - Genç Kurgu / 160 Sayfa / 11 Yaş ve Üzeri

Editörün Notları

• Her yaştan okurun beğenerek okuyabileceği kült bir eser.

• Emily, duygu ve düşünce yönünden güçlü bir karakter. Ailesini çocuk yaştayken kaybetmiş olması ve yaşadığı zorluklara rağmen hayata tutuşuyla ideal bir rol-model.

• Doğa sevgisi onun için âdeta bir tutku. Çevresinde gördüğü her şeyle; ağaçlarla, bulutlarla, denizle, rüzgârla, hayvanlarla dost.

• Emily’nin diğer büyük tutkusu, yazmak… Dünyaya yazmak için geldiğine ve doğduğu gün bile parmaklarının ucunda kalem tutma arzusuyla bir karıncalanma olduğuna inanıyor.

Lucy Maud Montgomery

Kanadalı yazar. Prince Edward Adası’nda dünyaya geldi. İki yaşındayken annesi tüberkülozdan öldü. Akrabaları tarafından büyütüldü. Dokuz yaşındayken şiir yazmaya ve günlük tutmaya başladı. Prince of Wales Koleji’nde öğretmenlik okudu ve iyi dereceyle mezun oldu. Kısa öğretmenlik kariyeri boyunca, üç ‘ada okulu’nda öğretmenlik yaptı. Dalhousie Üniversitesi’nde İngiliz edebiyatı okumak için öğretmenliği bıraktı. Kanada, İngiliz ve Amerikan dergilerinde şiir ve hikâyeleri yayınlandı. Romanlarında ağırlıklı olarak insani trajediler, doğanın güzelliği ve yaşam sevgisi temalarına yer veren Montgomery, Britanya İmparatorluğu Nişanı sahibi.