Carpediem Kitap

BİR DÜNYA YAYINEVİ!

SONRA BİR GÜN O GELDİ

SONRA BİR GÜN O GELDİ

“Sorularıma yanıtlar verirdin. Uzun süredir yazmadın. Merakta bıraktın beni. Sorularım, sorunlarım birikti. Kafede falan arkadaşlarla tartışıyoruz bazen. Söylemiştim sanırım. Son günlerde temel konu peygamber meselesi. İnternette bir şeyler okudum, kafam daha da karıştı. Her yanıt yeni sorular getirdi. ‘Ne gerek var peygambere, aklımız bize yeter’ dedi bir arkadaşım. Deizm diye bir felsefeden söz etti. Nasıl bir şeydir bu? İşte böyle… Bekletme beni, hemen yaz. Üstelik yeni sorularım da olacak.”

Her gencin merakla ve keyifle okuyacağı, roman kurgusuyla yazılmış bir seri… Gençler için iman atlası… Evren nasıl oluştu? İnsan nereden gelir, nereye gider? Yaşamın amacı nedir? İyi, güzel, doğru gibi kavramlar neye göre belirlenmeli? Bilginin kaynağı ne olmalı? Ve daha bir sürü soru… En derin konuların hayattan misallerle anlatıldığı bir hayat rehberi…

Felsefe - Psikoloji - Özfarkındalık - Genç Kurgu / 160 Sayfa / 8 Yaş ve Üzeri

Editörün Notları

• Kendini güncel hayatın seline kaptırmak istemeyen, düşünen, soran, hakikati arayan, kendini keşfetmek isteyen gençler için bir hayat rehberi niteliğinde… Bir yandan harika bir gençlik kurgusu okuyor, bir yandan da sorularımıza doyurucu cevaplar buluyoruz.

Ömer Sevinçgül

Yazar olmaya on beş yaşında karar verdi. Lise ve üniversite yıllarında kalemi bırakmadı. Evvela özel bir kurumda editör. Sonra kamuda yüksek mühendis. Dokuz senenin ardından istifa ve yeni bir aşama. Kültür, sanat, yayın temalı kurumlar kurdu ve yönetti. Modern Kültür Merkezi, Adı Yok Dergisi, Radyo Aktif, Taksim Ofisi. Bu süreçlerde yetenekli gençlerle hep bir arada. Ulusal ve uluslararası gençlik projelerinde danışmanlık. Yurt içinde ve dışında seminerler. Medyada sanat ve felsefe sohbetleri. En sonunda özgün ve öncü bir girişim: Carpe Diem Kitap. İmza günleri, söyleşiler, okul etkinlikleri birbirini izledi. Yapıp ettiklerinin özünde daima ‘yazarlık tutkusu’ vardı. Novella türünde yirmi sekiz kitap yazdı. Eserleri beş dile çevrilip yayınlandı. ‘Kalbiyle yazan kalbe yazar’ diyor ve ‘taze ruhlara’ yazıyor.