Carpediem Kitap

BİR DÜNYA YAYINEVİ!

MUTLULUK AĞACI – MAVİNİN KIZI EMILY 4

MUTLULUK AĞACI - MAVİNİN KIZI EMILY 4

“Bugün benim doğum günüm. Artık on dört yaşındayım. Bugün on dört yaşındaki benden, yirmi dört yaşımdaki bene bir mektup yazdım. Zarfa koydum ve yirmi dördüncü doğum günümde açmak üzere dolaba kaldırdım. Mektubumda bazı tahminlerde bulundum. Zarfı açtığımda tahminlerimin gerçekleşmiş olup olmayacağını çok merak ediyorum.”

Emily lise eğitimini Shrewsbury’de görmek için en büyük hayali olan yazmaya ara vermekle karşı karşıya kalır. Bir yandan kalbine söz geçirmeye çalışırken diğer yandan hayatıyla ilgili ciddi kararlar almak için adım atacaktır. Hiç ummadığı anda kendini korkunç bir kâbusun içinde bulan Emily gecenin sonunda beklemedik bir sürprizle karşılaşacaktır.

Edebiyat - Roman - Öykü - Genç Kurgu / 160 Sayfa / 11 Yaş ve Üzeri

Editörün Notları

• ‘Yeşilin Kızı Anne’ kitaplarının yazarı Montgomery’den muhteşem bir seri! Yazarın “Beni en iyi yansıtan romanım” dediği bu seri, yayınlandığı ilk günden itibaren okunma rekorları kırdı. Onlarca dile çevrildi. Okunma listelere girdi. Ve okuyanlardan tam not aldı. Edebiyat fakültelerinde okutuldu. 2019’da BBC News, tarafından ‘En Etkili 100 roman’ arasında listeledi. Birçok ülkede televizyon dizisi olarak çekildi. Sinema ve animasyon filmlerine uyarlandı.

Lucy Maud Montgomery

Kanadalı yazar. Prince Edward Adası’nda dünyaya geldi. İki yaşındayken annesi tüberkülozdan öldü. Akrabaları tarafından büyütüldü. Dokuz yaşındayken şiir yazmaya ve günlük tutmaya başladı. Prince of Wales Koleji’nde öğretmenlik okudu ve iyi dereceyle mezun oldu. Kısa öğretmenlik kariyeri boyunca, üç ‘ada okulu’nda öğretmenlik yaptı. Dalhousie Üniversitesi’nde İngiliz edebiyatı okumak için öğretmenliği bıraktı. Kanada, İngiliz ve Amerikan dergilerinde şiir ve hikâyeleri yayınlandı. Romanlarında ağırlıklı olarak insani trajediler, doğanın güzelliği ve yaşam sevgisi temalarına yer veren Montgomery, Britanya İmparatorluğu Nişanı sahibi.