Carpediem Kitap

BİR DÜNYA YAYINEVİ!

ÇİĞ KÖFTE OPERASYONU (UÇUK AİLEMLE KAÇIK MACERALAR)

ÇİĞ KÖFTE OPERASYONU (UÇUK AİLEMLE KAÇIK MACERALAR)

“Yumurta çok güzel Mesut. Dün aldım. Gezen tavuk yumurtasıymış. Biraz pahalı ama çok lezzetli.”
“Höh! Bu ne ya? Tavuğun gezi masraflarını da bizden alıyorlar! Nereden bileceğiz gezip gezmediğini hayvanın? Yumurtanın üzerinde kaç kilometre yaptığı mı yazıyor?”


Merhaba arkadaşlar!
Yukarıda konuşan kişi babam. Gördüğünüz gibi muhteşem(!) bir ticari zekâsı var. Şimdiye kadar el atmadığı bir tek çiğ köfte sektörü kalmıştı. Maalesef o da oldu. Ama işler öyle bir karıştı ki sormayın!
Çiğ köfteden nasıl bir hikâye çıkar diye düşünüyorsanız size şu kadarını söyleyeyim; başımıza gelenleri pişmiş tavuk görse haline şükreder. O derece yani!
Siz şimdi en iyisi kitabı çevirip ilk sayfadan bir ısırık alın. Tadı damağınızda kalacak, inanın.

Roman - Genç Kurgu - Mizah / 160 Sayfa / 8 Yaş ve Üzeri

Editörün Notları

• Emir’in babası Mesut Bey, girişimcilik ruhuyla ticari bir projeye girişir. Hayalinde Türk mutfağını dünyaya tanıtmak vardır ve mutfaktan ilk seçtiği Türk lezzeti çiğ köfte, dünyadan ilk seçtiği ülke de Yunanistan’dır. Ancak tahmin edileceği üzere Uçuk Ailesinin işleri yine ters gider ve ortalık karışır. Sonunda Emir, dayısı Reha ve dedesi Bahtiyar’ın yürüttükleri operasyonla Mesut Bey aklanır ama aile üyeleri bu süreçte akla karayı seçerler. Aile ilişkileri, sevgi, komşuluk, yardımlaşma gibi değerlerimizin eğlenceli bir kurgu ile genç okurlara kazandırılmasını sağlayan nitelikli bir gençlik edebiyatı eseri.

Salih Uyan

1976 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Üniversitenin önce İngilizce öğretmenliği ardından sosyoloji bölümlerinden mezun oldu. Eğitimin farklı kademelerinde öğretmen ve yönetici olarak görev aldı. Çeşitli yayın organlarında eğitim üzerine makaleler yazdı. Eğitim teknolojileri ve uzaktan eğitim alanlarında da özel çalışmalar yaptı. 2000 yılında Türkiye’nin ilk ‘Altın Örümcek’ ödüllü İngilizce eğitim platformu ‘www.dersimizingilizce.com’ web sitesini kurdu. Ulusal ve uluslararası birçok eğitim teknolojileri konferansına konuşmacı olarak katıldı. ‘Gelecek Eğitimde’ platformu tarafından verilen 2021 yılının en iyi çocuk kitapları yazarı ödülünü aldı. Halen özel bir eğitim kurumunda yönetici olarak çalışmakta ve ulusal bir gazetede eğitimle ilgili köşe yazıları yazmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.