Carpediem Kitap

BİR DÜNYA YAYINEVİ!

SONA KALAN DONA KALIR – UÇUK AİLEMLE KAÇIK MACERALAR

SONA KALAN DONA KALIR - UÇUK AİLEMLE KAÇIK MACERALAR

Okulda düzenlenen kültür kaynaşması programına Emir de dahil olunca olanlar oluyor. Farklı ülkelerden gelecek olan gençleri misafir etmeleri için çekilen kurada Emir’in payına Nurgun düşüyor. Yakutistan’dan gelen misafirin ailesine yolladığı video ise kahkahanın temellerini atıyor. Dâhiyane fikirleriyle Reha yine iş başında!
Emir başlarına geleceklerin sinyallerini almaya başlamıştı. Kafalarındaki acabalar ve Bahtiyar Dede’nin vazgeçemediği içliği ile birlikte buz gibi bir ülkeye doğru yola çıkıyorlar. Uçuk Ailesi’nden kaçık olmayan bir hikâye beklenemez elbette. Sona kalanlar ve dona kalanlar maceraya kaldıkları yerden devam ediyor.

 

Roman - Genç Kurgu - Mizah / 160 Sayfa / 8 Yaş ve Üzeri

Editörün Notları

• Aile sevgisini ve ailenin insan hayatındaki önemini vurguluyor.

• Kardeş kültürleri tanıma ve araştırma konusunda okuru yönlendiriyor.

• Problem çözme ve zor koşullarda hayatta kalma becerisini geliştiriyor.

• Mizahi dili, maceralı kurgusu ile okuma alışkanlığı kazandırmaya yardımcı oluyor.

• Sosyal sorumluluk bilinci kazandırıyor.

• Birbirini seven ve saygı duyan aile üyelerinin, hayattaki her zorlukla başa çıkabileceği mesajı, eğlenceli bir kurgu içinde veriliyor.

Salih Uyan

1976 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Üniversitenin önce İngilizce öğretmenliği ardından sosyoloji bölümlerinden mezun oldu. Eğitimin farklı kademelerinde öğretmen ve yönetici olarak görev aldı. Çeşitli yayın organlarında eğitim üzerine makaleler yazdı. Eğitim teknolojileri ve uzaktan eğitim alanlarında da özel çalışmalar yaptı. 2000 yılında Türkiye’nin ilk ‘Altın Örümcek’ ödüllü İngilizce eğitim platformu ‘www.dersimizingilizce.com’ web sitesini kurdu. Ulusal ve uluslararası birçok eğitim teknolojileri konferansına konuşmacı olarak katıldı. ‘Gelecek Eğitimde’ platformu tarafından verilen 2021 yılının en iyi çocuk kitapları yazarı ödülünü aldı. Halen özel bir eğitim kurumunda yönetici olarak çalışmakta ve ulusal bir gazetede eğitimle ilgili köşe yazıları yazmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.