Carpediem Kitap

BİR DÜNYA YAYINEVİ!

SAKIN ARKANA BAKMA!

SAKIN ARKANA BAKMA!

Takip ediliyorum. Peşimdeler. Çetrefil işlere bulaştım. Korkunç hatalar yaptım. Kızdırdım onları. Başım belada. Tehlike büyük!
Hayatta kalır mıyım, bilmiyorum. Beni unutacaklarını, kendi halime bırakacaklarını sanmam. Daha önce benzer durumlara şahit oldum. Lügatlerinde af yoktur.
Bu kitapta yaşadıklarımı anlattım, geride bir belge bırakmak istiyordum çünkü. Bütün samimiyetimle, hiçbir ayrıntıyı saklamadan ve atlamadan…

Kahraman ruhlu liseli bir gencin film senaryolarını aratmayacak, serüvenlerle dolu esrarengiz hayat hikâyesi…
Gizli dosyalar, istihbarat oyunları, birbiri içine geçen girift olaylar ve vatanı uğruna can veren isimsiz kahramanlar… Heyecan, aksiyon, dram, hakikat arayışı ve tarihte yaşanmış
bazı olayların perde arkası…
Bir solukta okunup bitecek ama etkisi ömür boyu sürecek bir roman…

Roman - Genç Kurgu - Macera / 160 Sayfa / 8 Yaş ve Üzeri

Editörün Notları

Kahraman ruhlu ve sorgulamaları olan cesur bir genç olan Kerem’in film senaryolarını aratmayacak, serüvenlerle dolu esrarengiz hayat hikâyesini okuyoruz bu romanda. Gizemli olaylar, birbiri içine geçen ilginç kurgular, tarihte yaşanmış bazı olayların perde arkasında yaşananlar ve vatanı uğruna can veren isimsiz kahramanlar… Aksiyon, gizem, dram, macera, hakikat arayışı ve hiç kesilmeyen heyecan dolu kurgusuyla her gencin elinden düşürmeyeceği ve kendisine dersler çıkarabileceği çok değerli bir kitap.

Ömer Sevinçgül

Yazar olmaya on beş yaşında karar verdi. Lise ve üniversite yıllarında kalemi bırakmadı. Evvela özel bir kurumda editör. Sonra kamuda yüksek mühendis. Dokuz senenin ardından istifa ve yeni bir aşama. Kültür, sanat, yayın temalı kurumlar kurdu ve yönetti. Modern Kültür Merkezi, Adı Yok Dergisi, Radyo Aktif, Taksim Ofisi. Bu süreçlerde yetenekli gençlerle hep bir arada. Ulusal ve uluslararası gençlik projelerinde danışmanlık. Yurt içinde ve dışında seminerler. Medyada sanat ve felsefe sohbetleri. En sonunda özgün ve öncü bir girişim: Carpe Diem Kitap. İmza günleri, söyleşiler, okul etkinlikleri birbirini izledi. Yapıp ettiklerinin özünde daima ‘yazarlık tutkusu’ vardı. Novella türünde yirmi sekiz kitap yazdı. Eserleri beş dile çevrilip yayınlandı. ‘Kalbiyle yazan kalbe yazar’ diyor ve ‘taze ruhlara’ yazıyor.