Carpediem Kitap

BİR DÜNYA YAYINEVİ!

KANATSIZ KELEBEK – MAVİNİN KIZI EMILY 5

KANATSIZ KELEBEK - MAVİNİN KIZI EMILY 6

Emily, eğitim için gittiği Shrewsbury’de yeni maceralara kanat açıyor. Kaleme ve yazmaya olan tutkusu, kendi harçlığını çıkarma fikriyle birleşince, başına yine beklenmedik olaylar gelir.

Bazen kalbini acıtan şeyler yaşasa da her şeye rağmen hayata sımsıkı tutunmaya devam eden Emily, artık kendini daha derinden keşfedeceği bir sürecin de içindedir.

Yeni tanışacağı bazı insanlar Emily’nin hayatını nasıl etkileyecek? Kalbinin derinlerindeki duygularla yüzleşmeyi başarabilecek mi? Hayallerine açılan kapının anahtarına sonunda ulaşabilecek mi?

Edebiyat - Roman - Öykü - Genç Kurgu / 160 Sayfa / 11 Yaş ve Üzeri

Editörün Notları

• Yayınlandığı ilk günden itibaren okunma rekorları kıran Mavinin Kızı Emily serisi, tüm dünyada okunma listelere girdi ve onlarca dile çevrildi. 2019’da BBC News, tarafından ‘En Etkili 100 Roman’ arasında listeledi. Birçok ülkede televizyon dizisi olarak çekildi. Sinema ve animasyon filmlerine uyarlandı.

Lucy Maud Montgomery

Kanadalı yazar. Prince Edward Adası’nda dünyaya geldi. İki yaşındayken annesi tüberkülozdan öldü. Akrabaları tarafından büyütüldü. Dokuz yaşındayken şiir yazmaya ve günlük tutmaya başladı. Prince of Wales Koleji’nde öğretmenlik okudu ve iyi dereceyle mezun oldu. Kısa öğretmenlik kariyeri boyunca, üç ‘ada okulu’nda öğretmenlik yaptı. Dalhousie Üniversitesi’nde İngiliz edebiyatı okumak için öğretmenliği bıraktı. Kanada, İngiliz ve Amerikan dergilerinde şiir ve hikâyeleri yayınlandı. Romanlarında ağırlıklı olarak insani trajediler, doğanın güzelliği ve yaşam sevgisi temalarına yer veren Montgomery, Britanya İmparatorluğu Nişanı sahibi.