Carpediem Kitap

BİR DÜNYA YAYINEVİ!

KALE BASKINI – EFSANE SAVAŞÇI

KALE BASKINI - EFSANE SAVAŞÇI

Genç ve cesur savaşçı Danişmend Gazi, bir gece bir rüya görür. Ve Rumlar tarafından ele geçirilmiş toprakları geri almak üzere sefere çıkmaya karar verir.

Battal Gazi’nin torunu Turasan’la birlikte yanlarında kırk bin kahraman askerle yola çıkarlar…

Malatya’dan Sivas’a oradan Tokat’a kadar ilerleyen Melik Danişmend, onu öldürmek için her türlü hileye başvuran düşmanlarını yenebilecek mi?

Silah arkadaşı Artukî ile birlikte Efromiya’yı kurtarıp kale baskınından sağ çıkabilecek mi?

Ağzından alevler saçan ejderha ile karşılaştığında onu nasıl alt edecek?

 

Gittikçe tırmanan bir heyecan ve hız kesmeden devam eden bir macera eşliğinde, adı tarihe altın harflerle yazılmış efsane bir savaşçı ile tanışmaya var mısın?

Roman - Genç Kurgu - Macera / 160 Sayfa / 8 Yaş ve Üzeri

Editörün Notları

Kendi değerlerine hızla yabancılaştırılmaya ve sanal kahramanlarla avutulmaya çalışılan genç nesle, onların diline ve beğenisine uygun yerli kitaplar üretmek şüphesiz çok önemli… Bu yönüyle özellikle ortaokul ve lise çağı için çok başarılı bir eser… Anadolu’da İslamın yayılmasına önemli katkılar sağlamış olan ünlü komutan Danişmend Gazi’nin nefes kesen maceralarının tarihi roman kurgusuyla anlatıldığı bu seriyi, genç okurlar heyecanla ve severek okuyacaklar… Kendi tarihinden esinlenerek ve ecdadını örnek alarak tarihe yön veren, dünyaya hükmedebilen, iyi insan olmayı gerçek kahramanlık sayan, şuurlu genç bir nesil yetişmesine katkı sağlaması açısından da çok önemli bir seri… Çünkü bazen bir kitap bir insanı değiştirir. Bir insan da dünyayı değiştirir… Kitabın kısaca konusu şöyle: Genç ve cesur savaşçı Danişmend Gazi, bir gece bir rüya görür. Ve Rumlar tarafından ele geçirilmiş toprakları geri almak üzere sefere çıkmaya karar verir. Battal Gazi’nin torunu Turasan’la birlikte yanlarında kırk bin kahraman askerle yola çıkarlar… Malatya’dan Sivas’a oradan Tokat’a kadar ilerleyen Melik Danişmend, onu öldürmek için her türlü hileye başvuran düşmanlarını yenmeyi başarır. Silah arkadaşı Artukî ile birlikte Bizans kalesine gizli baskın yapıp Efromiya’yı kurtarırlar. Ağzından alevler saçan ejderha ile karşılaştığında onu çok ilginç bir yöntemle alt eder. Gittikçe tırmanan bir heyecan ve hız kesmeden devam eden bir macera…

Mehmet Akbulut

1977 yılında İstanbul’da doğdu. 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. MEB tarafından edebiyat öğretmeni olarak atandı. Ortaokul ve lise öğrencileriyle bir araya gelerek gençlerin kendi tarihlerini ve kültürlerini tanımalarına katkı sağlamak amacıyla çok sayıda sohbet, söyleşi, konferans gerçekleştirdi. Yaptığı çalışmalar ve eğitime katkıları sebebiyle Tokat Valiliği tarafından ‘yılın öğretmeni’ seçildi ve ili temsilen Ankara’ya davet edildi. Bursa Osmangazi Belediyesinin ‘Ahmet Hamdi Tanpınar’ adına düzenlediği yarışmada ödül aldı ve yazıları kitaplaştırıldı. Bursa’ya sürgün giden şeyhülislam Karaçelebizade Abdülaziz Efendi’nin romanını kaleme alarak bir ilke imza attı.Evli ve üç çocuk babası olan yazar, Tokat’ta öğretmenlik görevini sürdürüyor. Osmanlı ve Selçuklu tarihi üzerine okuma, araştırma ve incelemeler yapıyor. Özellikle genç okurlar için tarih bilinci kazandıran romanlar yazmaya devam ediyor.