Carpediem Kitap

BİR DÜNYA YAYINEVİ!

İKİ KÜÇÜK SU EJDERHASI

İKİ KÜÇÜK SU EJDERHASI

Hollanda’dan Filipinler’e uzanan İki Küçük Su Ejderhası’nın umut dolu hikâyesi…

 

Leoni, babasının işleri nedeniyle yaz tatilini Filinpinler’de geçirmek zorundadır. Gittiği bu yeni ülkede Liwey ile tanışır ve aralarında muazzam bir dostluk başlar.

 

 Ancak Liwey ve Lumad halkının başı, topraklarını ele geçirmek isteyen birtakım insanlarla derttedir. Leoni ilk defa geldiği bu ülkede kendisini derinden etkileyen bir beraberlik hissiyle karşılaşır.

Leoni; Liwey ve Lumad halkının çabasını, babaannesinin kendisine anlattığı efsanevi hikâyedeki su ejderhalarına benzetir.

 

Şimdi iki küçük ejderha Liwey ve Lumad halkının, topraklarını ve eğitim haklarını tekrar kazanmaları için bir şeyler yapmak zorundadır…

Genç Kurgu - Roman - Fantastik Macera / 140 Sayfa / 8 Yaş ve Üzeri

Editörün Notları

• Toprak sevgisinin önemini vurgulayan bir hikâye.

• Birlik ve beraberlik sağlandığı sürece tüm zorlukların üstesinden gelinebileceği fikri ön planda.

• Eğitimin toplumlar için olan önemini vurguluyor.

• İki farklı kültürü buluşturarak okuyucuya tanıtan eğitici bir kitap.

• Bir dost edinirken sahip olunan etnik yapı ve farklılıkların sanıldığı kadar önemli olmadığı düşüncesi okuyucuya veriliyor.

Isolde Boers

Hollandalı yazar. Ailesinin tek çocuğuydu ve yalnız büyüdü. Fakat geniş hayal gücü sayesinde hiç yalnızlık çekmedi. Yazı hayatına kısa hikâyelerle başladı. İlk romanı olan ‘Sahildeki Gizemli Ev’in karakterlerini çevresindeki gerçek kişilerden esinlenerek oluşturdu. Özel bir şirkette program yöneticisi olarak çalışan Boers, eşi, iki kızı, kedileri ve köpeği ile birlikte yaşıyor. Ve hayal gücünden ilham alan kitaplar yazmaya devam ediyor. Yazdığı romanlarla, genç okurlarına hayallerinin peşinden gitmeleri için ilham verebilmek onun en büyük hedefi.

Resim1

Ilena Saturay

Filipinler’de doğan Ilena Saturay, Hollanda’ya taşınınca kültür şoku yaşasa da kısa sürede yeni hayatına uyum sağladı. Yine de doğduğu yerleri hiç unutmadı. Yazarın ülkesine ve kültürüne duyduğu sevgi, kitaptaki cümlelerine de yansıyor. Her zaman çocuklar için kitap yazmak ve resimlemek isteyen Ilena, sonunda “İki Küçük Su Ejderhası” ile bu dileğini gerçekleştirdi. Şu anda yeni bir kitap üzerinde çalışan yazar, eşi ve iki küçük kızıyla birlikte Utrecht’te (Hollanda) yaşıyor.