Carpediem Kitap

BİR DÜNYA YAYINEVİ!

HER ŞEY ÂNINI BEKLER – ÖZEL İNSANLAR ARIYORUM

HER ŞEY ÂNINI BEKLER - SAMİ KAFE

“Düşünen, soran, araştıran arkadaşlarım var.  Bazen bir araya geldiğimizde, bazen sanal alemde konuşuyor, tartışıyoruz. Son günlerde insanın yazgısı, evrene gelişi, gidişi gibi şeyleri çok konuşuyoruz. Derin mevzulara daldık, içinden çıkamadık. Üstesinden gelemediğimiz konular hakkında seninle konuşmak istiyorum. Kaderi konuşalım mesela, sırlar üstü büyük sırrı. Herkesin dilinde fakat anlamını bilen pek az. Ben de anlayamıyorum. Kaderle irade arasındaki ilişkiyi çözemedim mesela. Bana çelişki var gibi geliyor. Bana kaderi anlat. Herkes kaderini mi yaşar? İnsan hem kaderini yaşayıp hem de nasıl özgür olabilir? Yazılan mutlaka başa gelecekse insan nasıl seçim yapacak? Kadere ve iradeye inanmak niçin önemli? Başımıza gelen olaylar birer tesadüf mü, tevafuk mu? Kötülükler niçin var? Daha bir sürü soru… Bu konuları yalın bir dille, ayrıntılı biçimde anlat bana… Sorularıma yanıt bulup ruhumu yatıştırıncaya dek sürdürelim konuşmamızı.”

Her gencin merakla ve keyifle okuyacağı, roman kurgusuyla yazılmış bir seri… Gençler için iman atlası… Evren nasıl oluştu? İnsan nereden gelir, nereye gider? Yaşamın amacı nedir? İyi, güzel, doğru gibi kavramlar neye göre belirlenmeli? Bilginin kaynağı ne olmalı? Ve daha bir sürü soru… En derin konuların hayattan misallerle anlatıldığı bir hayat rehberi…

Felsefe - Psikoloji - Özfarkındalık - Genç Kurgu / 160 Sayfa / 8 Yaş ve Üzeri

Editörün Notları

• Kendini güncel hayatın seline kaptırmak istemeyen, düşünen, soran, hakikati arayan, kendini keşfetmek isteyen gençler için bir hayat rehberi niteliğinde… Bir yandan harika bir gençlik kurgusu okuyor, bir yandan da sorularımıza doyurucu cevaplar buluyoruz.

Ömer Sevinçgül

Yazar olmaya on beş yaşında karar verdi. Lise ve üniversite yıllarında kalemi bırakmadı. Evvela özel bir kurumda editör. Sonra kamuda yüksek mühendis. Dokuz senenin ardından istifa ve yeni bir aşama. Kültür, sanat, yayın temalı kurumlar kurdu ve yönetti. Modern Kültür Merkezi, Adı Yok Dergisi, Radyo Aktif, Taksim Ofisi. Bu süreçlerde yetenekli gençlerle hep bir arada. Ulusal ve uluslararası gençlik projelerinde danışmanlık. Yurt içinde ve dışında seminerler. Medyada sanat ve felsefe sohbetleri. En sonunda özgün ve öncü bir girişim: Carpe Diem Kitap. İmza günleri, söyleşiler, okul etkinlikleri birbirini izledi. Yapıp ettiklerinin özünde daima ‘yazarlık tutkusu’ vardı. Novella türünde yirmi sekiz kitap yazdı. Eserleri beş dile çevrilip yayınlandı. ‘Kalbiyle yazan kalbe yazar’ diyor ve ‘taze ruhlara’ yazıyor.