Carpediem Kitap

BİR DÜNYA YAYINEVİ!

HAYAT SEVİNCE GÜZEL – LIFE IS BEAUTIFUL WHEN ONE LOVES (ENGLISH)

HAYAT SEVİNCE GÜZEL

“Ben yıldız yoklardım karanlıkta, incir ağaçları gülümserdi. Ve bir yarasa kapımızda gece nöbetindeydi. Zaman, kim bilir ne zamandı. Hatta belki çocuktum. Susardım, sessizliğim şiirdi. Sen öyle uzaktan, acıta acıta bakardın bana. Gözlerin kömür kömürdü. İçinde güler yüzlü insanların yaşadığı rengârenk hikâyeler anlatırdın hep. Anlardım, sevginin yaşı o zamanlar bir ömürdü…”

Sevgi, dostluk, hayat dolu hikâyelerden örülü, farklı farklı insanların, eskimeyen sevdaların, çilek kokulu yılların ve küçük mutlulukların kitabı… Gençlik, insanın başına hayatta bir kere gelir. Ve hayat, sevince güzeldir.

Edebiyat - Roman - Öykü - Genç Kurgu / 160 Sayfa / 8 Yaş ve Üzeri

Editörün Notları

Bir gencin gözünden samimi Anadolu insanlarının hayatlarına tanık oluyoruz. Okurunu alıp zamanın ötesine götürüyor. Modern dönemlerde üzeri örtülmüş değerler birer birer gün yüzüne çıkıyor. Hayata ışık, insana ayna… Kalplerde üşümeye başlayan duygular yeniden tomurcuklanıyor.

Ömer Sevinçgül

Yazar olmaya on beş yaşında karar verdi. Lise ve üniversite yıllarında kalemi bırakmadı. Evvela özel bir kurumda editör. Sonra kamuda yüksek mühendis. Dokuz senenin ardından istifa ve yeni bir aşama. Kültür, sanat, yayın temalı kurumlar kurdu ve yönetti. Modern Kültür Merkezi, Adı Yok Dergisi, Radyo Aktif, Taksim Ofisi. Bu süreçlerde yetenekli gençlerle hep bir arada. Ulusal ve uluslararası gençlik projelerinde danışmanlık. Yurt içinde ve dışında seminerler. Medyada sanat ve felsefe sohbetleri. En sonunda özgün ve öncü bir girişim: Carpe Diem Kitap. İmza günleri, söyleşiler, okul etkinlikleri birbirini izledi. Yapıp ettiklerinin özünde daima ‘yazarlık tutkusu’ vardı. Novella türünde yirmi sekiz kitap yazdı. Eserleri beş dile çevrilip yayınlandı. ‘Kalbiyle yazan kalbe yazar’ diyor ve ‘taze ruhlara’ yazıyor.