Carpediem Kitap

BİR DÜNYA YAYINEVİ!

Anca Beraber Kanka Beraber

ANCA BERABER KANKA BERABER (ACAYİP İŞLER TAKIMI)

Acayip İşler Takımı bu sefer Londra’yı karıştırıyor.
Efe ve arkadaşları, İngilizce öğretmenleri Ömer Hoca ile birlikte, İngiltere’de bir dil okulundaki yaz kampına gidebilmek için ailelerini zorla ikna ediyorlar. Ama İngilizcelerini geliştirmek için gittikleri kampta, İngilizceleri hariç her bi’şeyleri gelişiyor.
Farklı kültürlerle tanışıp âdeta bir kültür şoku yaşayan, İngilizlere Türkçe öğretmeye kalkışan ekibimiz zekâ, beceri ve kondisyon oyunu LEVEL’a da katılıyor.
Ormanlık bir alan ve dünyanın farklı ülkelerinden gelen takımlarla yarış… Altı saat içinde tamamlanması gereken üç zorlu görev… Tabii yarışanlar Efe ve kankaları olunca da işler epey bir karışıyor.Adrenalin ve komedinin kol gezdiği bu hikâyede bazen gülmekten katılacak, bazen heyecandan kasılacaksın. Anlayacağın Acayip İşler Takımı yine ezberleri fena halde bozuyor.

Roman - Genç Kurgu / 160 Sayfa / 9 Yaş ve Üzeri

Editörün Notları

• Efe ve arkadaşları yine macera peşinde… Bu kez İngilizce öğretmenleri Ömer Hoca ile birlikte İngiltere’de bir dil okulunda yaz kampına katılıyorlar. Farklı ülkelerden öğrenci gruplarının yer aldığı kampta neler oluyor neler… Aynı zamanda İspanyol, Fransız ve Yunan öğrenci grupları ile birlikte bir yarışmaya da katılıyorlar. Komik diyalogların, aksiyon ve maceranın yanı sıra arkadaşlık, takım ruhu, dayanışma gibi değerlerin de işlendiği gençlerin keyifle okuyabileceği bir kitap…

Salih Uyan

1976 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Üniversitenin önce İngilizce öğretmenliği ardından sosyoloji bölümlerinden mezun oldu. Eğitimin farklı kademelerinde öğretmen ve yönetici olarak görev aldı. Çeşitli yayın organlarında eğitim üzerine makaleler yazdı. Eğitim teknolojileri ve uzaktan eğitim alanlarında da özel çalışmalar yaptı. 2000 yılında Türkiye’nin ilk ‘Altın Örümcek’ ödüllü İngilizce eğitim platformu ‘www.dersimizingilizce.com’ web sitesini kurdu. Ulusal ve uluslararası birçok eğitim teknolojileri konferansına konuşmacı olarak katıldı. ‘Gelecek Eğitimde’ platformu tarafından verilen 2021 yılının en iyi çocuk kitapları yazarı ödülünü aldı. Halen özel bir eğitim kurumunda yönetici olarak çalışmakta ve ulusal bir gazetede eğitimle ilgili köşe yazıları yazmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.