Carpediem Kitap

BİR DÜNYA YAYINEVİ!

HAYAL DOKUMACISI – MAVİNİN KIZI EMILY 3

HAYAL DOKUMACISI - MAVİNİN KIZI EMILY 3

“Teddy, bu dünyaya doğmadan önce iki güneşin olduğu başka bir yerde yaşadığını söyledi bize. Orada günler kırmızı, geceler maviymiş. Bu fikre nereden kapıldığını bilmiyorum ama bana ilginç geldi. Orada derelerden su yerine bal aktığını söylüyor. Ve insanlar hiç susamıyorlarmış. Ama ben sanırım susamak isterdim. Çünkü eğer susamasaydım, soğuk suyun o muhteşem tadını nasıl alabilirdim? Ben Ay’da yaşamak isterdim. Tamamen gümüş renkli, çok güzel bir yer olmalı orası.”

En büyük hayali olan yazarlık yolunda kararlı bir şekilde ilerleyen Emily, hayal dünyasının derinlerine dalıyor. Gizem dolu karakterlerin, perili evlerin, mistik düşlerin içinden geçerek kendi yolunu bulmaya çalışıyor. Ilse’nin annesi ile ilgili büyük sırrı da sonunda çözmeyi başaran Emily’yi zorlu bir macera ve yeni bir arkadaşlık da bekliyor.

Edebiyat - Roman - Öykü - Genç Kurgu / 160 Sayfa / 11 Yaş ve Üzeri

Editörün Notları

• ‘Yeşilin Kızı Anne’ kitaplarının yazarı Montgomery’den muhteşem bir seri! Yazarın “Beni en iyi yansıtan romanım” dediği bu seri, yayınlandığı ilk günden itibaren okunma rekorları kırdı. Onlarca dile çevrildi. Okunma listelere girdi. Ve okuyanlardan tam not aldı. Edebiyat fakültelerinde okutuldu. 2019’da BBC News, tarafından ‘En Etkili 100 roman’ arasında listeledi. Birçok ülkede televizyon dizisi olarak çekildi. Sinema ve animasyon filmlerine uyarlandı.

Lucy Maud Montgomery

Kanadalı yazar. Prince Edward Adası’nda dünyaya geldi. İki yaşındayken annesi tüberkülozdan öldü. Akrabaları tarafından büyütüldü. Dokuz yaşındayken şiir yazmaya ve günlük tutmaya başladı. Prince of Wales Koleji’nde öğretmenlik okudu ve iyi dereceyle mezun oldu. Kısa öğretmenlik kariyeri boyunca, üç ‘ada okulu’nda öğretmenlik yaptı. Dalhousie Üniversitesi’nde İngiliz edebiyatı okumak için öğretmenliği bıraktı. Kanada, İngiliz ve Amerikan dergilerinde şiir ve hikâyeleri yayınlandı. Romanlarında ağırlıklı olarak insani trajediler, doğanın güzelliği ve yaşam sevgisi temalarına yer veren Montgomery, Britanya İmparatorluğu Nişanı sahibi.