Carpediem Kitap

BİR DÜNYA YAYINEVİ!

DEVLERİN SAVAŞI – EFSANE SAVAŞÇI

DEVLERİN SAVAŞI - EFSANE SAVAŞÇI

Danişmend Gazi’nin nefes kesen maceraları ikinci kitapla devam ediyor.

 

Nestor ve Şaddat, Melik Danişmend’le başa çıkamayınca bu kez Gürcü komutan Behmen’den yardım isterler.

 

Bu sırada Nestor gizli bir plan çevirir ve Efromiya’yı kaçırıp Çankırı Kalesi zindanlarına kapattırır. Onun izini sürmesi için hemen Casus Yahya’yı görevlendiren Danişmend Gazi’ye bir haber daha ulaşır.

 

Koca cüssesi ile masallardan fırlamış bir deve benzeyen ve yenilmezliği ile nam salmış meşhur savaşçı Frenk Atuş, elli bin askeriyle birlikte Danişmend Gazi’ye karşı savaşmak üzere yola çıkmıştır.

 

Acaba bu amansız mücadelenin galibi kim olacak?

 

Tarihimizden gerçek kahramanlarla yürekleri ateşleyecek soluk soluğa bir macera…

Genç Kurgu - Roman - Macera / 160 Sayfa / 10 Yaş ve Üzeri

Editörün Notları

•Kendi değerlerine hızla yabancılaştırılmaya ve sanal kahramanlarla avutulmaya çalışılan genç nesle, onların diline ve taleplerine uygun alternatif kitaplar üretmek şüphesiz çok önemli… Bu yönüyle özellikle ortaokul ve lise çağı için başarılı bir alternatif bu kitap…

•Keyifle okunacak ve genç okurlarda heyecan uyandıracak bir roman olmasının yanı sıra bir farkındalık da ortaya koyuyor.

•Kendi tarihinden esinlenerek ve ecdadını örnek alarak tarihe yön veren, dünyaya hükmedebilen, iyi insan olmayı gerçek kahramanlık sayan, şuurlu genç bir nesil yetişmesine katkı sağlaması açısından önemli…

•Çünkü bazen bir kitap bir insanı değiştirir. Bir insan da dünyayı değiştirir…

Mehmet Akbulut

1977 yılında İstanbul’da doğdu. 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. MEB tarafından edebiyat öğretmeni olarak atandı. Ortaokul ve lise öğrencileriyle bir araya gelerek gençlerin kendi tarihlerini ve kültürlerini tanımalarına katkı sağlamak amacıyla çok sayıda sohbet, söyleşi, konferans gerçekleştirdi. Yaptığı çalışmalar ve eğitime katkıları sebebiyle Tokat Valiliği tarafından ‘yılın öğretmeni’ seçildi ve ili temsilen Ankara’ya davet edildi. Bursa Osmangazi Belediyesinin ‘Ahmet Hamdi Tanpınar’ adına düzenlediği yarışmada ödül aldı ve yazıları kitaplaştırıldı. Bursa’ya sürgün giden şeyhülislam Karaçelebizade Abdülaziz Efendi’nin romanını kaleme alarak bir ilke imza attı.Evli ve üç çocuk babası olan yazar, Tokat’ta öğretmenlik görevini sürdürüyor. Osmanlı ve Selçuklu tarihi üzerine okuma, araştırma ve incelemeler yapıyor. Özellikle genç okurlar için tarih bilinci kazandıran romanlar yazmaya devam ediyor.