Carpediem Kitap

BİR DÜNYA YAYINEVİ!

GÜL DEDİYSEM O KADAR DA DEĞİL! (NEŞELİ GÜNLÜK 2)

GÜL DEDİYSEM O KADAR DA DEĞİL! - NEŞELİ GÜNLÜK 2

Şu hayatta kaç kişi sınavda kaydırma yapıp Boğaziçi Üniversitesi’ni kazanmıştır ki? Evet, ben kazanmıştım işte!

Annemin dip bucak temizlik seansları, babamın gardiyanlığı, Ozan’ın uyuzlukları, babaannemin kilitlendiği televizyon programları, Nuran Teyze’nin sinir bozucu laf sokmaları olmadan dizilerdeki gibi bir gençlik yaşayacaktım nihayet! Yani en azından ben öyle sanıyordum…

Babamın kasap dükkânında çıraklık, maaile kampüs ziyaretimiz, babaannemle vahşi köy macerası, yılanlarla yaptığım korku dansı ve daha neler neler!

Size tavsiyem, gülmelik maceramı okurken gölgelik bir yerde olduğunuzdan ve kaşlarınıza oksijenli su sürmediğinizden emin olun! Çünkü deniz, kum ve güneş hayaliyle çıkılan bir tatilde başınıza neler geleceğini bilemezsiniz…

Roman - Genç Kurgu / 160 Sayfa / 8 Yaş ve Üzeri

Editörün Notları

• Hedefe giden yolda yaşanan aksiliklere rağmen, ebeveynlerin desteğiyle sorunlar çözülerek aile olmanın önemi vurgulanıyor.

• Okuruna samimi bir ev ortamı sunarak aidiyet duygusunu yaşatıyor.

• Ana karakterin yapıcı bakış açısı sayesinde karamsarlığa düşülmemesi gerektiği fikri ön planda tutuluyor.

• Tatlı dilin hiç ummadık anlarda pek çok kapıyı açabildiğini öğretiyor.

• Dış görünüşün insanları gruplara ayırmada bir ölçüt olmadığı birtakım olaylarla örneklendiriliyor.

Selcen Yüksel Arvas

Dünyayı gezmek ümidiyle okuduğu Boğaziçi Üniversitesi mütercim-tercümanlık Bölümü’nden 2004 yılında mezun oldu. Beklentisinin aksine, uzun süre iki metrekarelik bir odada can sıkıcı çeviriler yaptı. Davlumbazı davul fırın, dübeli duvar delme makinesi sandığı bir dönemde teknik çevirmen olarak anıldı. Bir süre sonra şansı döndü; çocuk ve gençlik kitaplarının eğlenceli dünyasına girdi. Artık ikizler burcundaki ikizlerinden arta kalan zamanlarda yalnızca çocuklar ve gençler için çeviriyor ve yazıyor.