Carpediem Kitap

BİR DÜNYA YAYINEVİ!

DİKKAT DAYIM ÇIKABİLİR! – UÇUK AİLEMLE KAÇIK MACERALAR

DİKKAT DAYIM ÇIKABİLİR! - UÇUK AİLEMLE KAÇIK MACERALAR

Bu sefer Uçuk Ailesi olarak kamp tatilindeyiz. Doğayla sarmaş dolaş, huzur içinde bir tatil yapma hayaliyle yola çıktık. Ama doğa yerine babamla ve dedemle sarmaş dolaş vazitteyim. Çünkü iki kişilik çadırda altı kişi yatıyoruz. Daha doğrusu yatamıyoruz. Çünkü şişme yatak var. Birisi hareket ettiği anda çadırda Meksika dalgası oluşuyor. Dayımın belden aşağısı çadırın dışında kaldı. Dedem, üşümeyeyim diye altına içlik giymiş, hatır hatır kaşınıyor. Neşe, ayı gelecek diye korkuyor. Annem “At nalı gibi kıpırdayıp durmayın!” diye söyleniyor. Babamsa bu ortamda mehter marşı söylüyor. 

Keşke kamp maceramız sadece bu komik ve neşeli anlarla kalsaydı. Ama maalesef kalmadı. Çünkü dayım zıpkını alıp balık vurmak için gecenin bir vakti denize daldı. Ve sudan çıktığında biz de acayip bir maceranın içine daldık. Bir daha da çıkamadık. Emin olun! Siz de bu kitaba dalınca çıkamayacaksınız.

Roman - Genç Kurgu - Mizah / 144 Sayfa / 8 Yaş ve Üzeri

Editörün Notları

• Aile fertleri ile birlikte nitelikli zaman geçirmenin iyice azaldığı günümüzde genç bireyleri bu konuda motive eden bir seri olarak kurgulandı Uçuk Ailemle Kaçık Maceralar… Tüm ailenin birlikte maceralara atıldığı bu serideki kitaplar, kaliteli mizah ve değer içerikli kurgularıyla okurlardan büyük ilgi görüyor. Cesaret, özgüven, dürüstlük, büyüklere saygı, komşuluk, girişimcilik, doğa sevgisi gibi temalarla zenginleştirilmiş olan metinleri ile özellikle öğretmenlerin gözdesi…Ödüllü usta bir yazar ve aynı zamanda bir eğitimci olan Salih Uyan’ın diğer kitapları gibi bu kitap da güvenle ve keyifle okunabilecek nitelikli bir gençlik edebiyatı eseri…

Salih Uyan

1976 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Üniversitenin önce İngilizce öğretmenliği ardından sosyoloji bölümlerinden mezun oldu. Eğitimin farklı kademelerinde öğretmen ve yönetici olarak görev aldı. Çeşitli yayın organlarında eğitim üzerine makaleler yazdı. Eğitim teknolojileri ve uzaktan eğitim alanlarında da özel çalışmalar yaptı. 2000 yılında Türkiye’nin ilk ‘Altın Örümcek’ ödüllü İngilizce eğitim platformu ‘www.dersimizingilizce.com’ web sitesini kurdu. Ulusal ve uluslararası birçok eğitim teknolojileri konferansına konuşmacı olarak katıldı. ‘Gelecek Eğitimde’ platformu tarafından verilen 2021 yılının en iyi çocuk kitapları yazarı ödülünü aldı. Halen özel bir eğitim kurumunda yönetici olarak çalışmakta ve ulusal bir gazetede eğitimle ilgili köşe yazıları yazmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.