Carpediem Kitap

BİR DÜNYA YAYINEVİ!

DENİZLER ARSLANI

DENİZLER ARSLANI

Küçük bir adadan dünyaya açılan büyük hayaller… Midilli’nin tepelerinden engin denizleri seyreden bir genç…  Korsan gemilerine karşı kıran kırana bir mücadele…

 

Frenklerin korkulu rüyası Barbaros, düşmanlar tarafından pusuya düşürülerek zindana atılan abisi Oruç Reis’i kurtarmak için ölümü bile göze aldığında, nefes kesen bir maceranın da ortasında bulur kendini…

 

Büyük bir donanma toplayarak Barbaros’u denizin dibine gömmek isteyen Andrea Doria, bu amacına ulaşabilecek mi? Haçlılarla Barbaros arasındaki amansız savaşın galibi kim olacak?

 

Denize tutkun genç ve cesur bir adamın serüvenlerle dolu hikâyesi…

Roman - Genç Kurgu - Macera / 144 Sayfa / 8 Yaş ve Üzeri

Editörün Notları

Gençlerin kendi kültürlerine ve değerlerine yabancılaşmaya başladığı bu dönemde, tarihini öğrenmek ve kendi kahramanlarını tanımak isteyen okurlar için keyifle okuyabilecekleri bir eser.

Mehmet Akbulut

1977 yılında İstanbul’da doğdu. 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. MEB tarafından edebiyat öğretmeni olarak atandı. Ortaokul ve lise öğrencileriyle bir araya gelerek gençlerin kendi tarihlerini ve kültürlerini tanımalarına katkı sağlamak amacıyla çok sayıda sohbet, söyleşi, konferans gerçekleştirdi. Yaptığı çalışmalar ve eğitime katkıları sebebiyle Tokat Valiliği tarafından ‘yılın öğretmeni’ seçildi ve ili temsilen Ankara’ya davet edildi. Bursa Osmangazi Belediyesinin ‘Ahmet Hamdi Tanpınar’ adına düzenlediği yarışmada ödül aldı ve yazıları kitaplaştırıldı. Bursa’ya sürgün giden şeyhülislam Karaçelebizade Abdülaziz Efendi’nin romanını kaleme alarak bir ilke imza attı.Evli ve üç çocuk babası olan yazar, Tokat’ta öğretmenlik görevini sürdürüyor. Osmanlı ve Selçuklu tarihi üzerine okuma, araştırma ve incelemeler yapıyor. Özellikle genç okurlar için tarih bilinci kazandıran romanlar yazmaya devam ediyor.