Carpediem Kitap

BİR DÜNYA YAYINEVİ!

GERÇEKLEŞEN RÜYA – MAVİNİN KIZI EMILY 8

YENİ AY - MAVİNİN KIZI EMİLY 1

Artık yetişkin bir genç olan Emily, yazarlık kariyeri için hayatını New Moon’da geçirmeyi tercih eder. Giderek güçlenen kalemiyle, dergi ve gazetelerde yazılar kaleme almaya başlar. Gerçek ve tanınan bir yazar olmak onun en büyük hayalidir. “Alp Dağları’nın zirvesi”ni hedefleyen Emily, bu ideallerini gerçekleştirebilecek mi? Çocukluk yıllarındaki arkadaşlıklarının özlemini çektiği sırada, küçükken hep aradıkları Kayıp Elmas’ı bulur. Kalbindeki sevgiyle ne yapacağını bilemeyen Emily, duygularıyla sınandığı bir sürece girer.

Edebiyat - Roman - Öykü - Genç Kurgu / 160 Sayfa / 11 Yaş ve Üzeri

Editörün Notları

• Yayınlandığı ilk günden itibaren okunma rekorları kıran Mavinin Kızı Emily serisi, tüm dünyada okunma listelere girdi ve onlarca dile çevrildi. Okurlardan tam not aldı.
• Birçok ülkede televizyon dizisi olarak çekildi. Sinema ve animasyon filmlerine uyarlandı.
• 2019’da BBC News, tarafından ‘En Etkili 100 Roman’ arasında listeledi.

Lucy Maud Montgomery

Kanadalı yazar. Prince Edward Adası’nda dünyaya geldi. İki yaşındayken annesi tüberkülozdan öldü. Akrabaları tarafından büyütüldü. Dokuz yaşındayken şiir yazmaya ve günlük tutmaya başladı. Prince of Wales Koleji’nde öğretmenlik okudu ve iyi dereceyle mezun oldu. Kısa öğretmenlik kariyeri boyunca, üç ‘ada okulu’nda öğretmenlik yaptı. Dalhousie Üniversitesi’nde İngiliz edebiyatı okumak için öğretmenliği bıraktı. Kanada, İngiliz ve Amerikan dergilerinde şiir ve hikâyeleri yayınlandı. Romanlarında ağırlıklı olarak insani trajediler, doğanın güzelliği ve yaşam sevgisi temalarına yer veren Montgomery, Britanya İmparatorluğu Nişanı sahibi.