Carpediem Kitap

BİR DÜNYA YAYINEVİ!

ŞİMDİ GÖZLERİNİ AÇABİLİRSİN

ŞİMDİ GÖZLERİNİ AÇABİLİRSİN

“Sen hiç çiğ damlası gördün mü?” diye sordu.

“Gördüm elbette.”

“Çiğ damlası bir gülün üzerinde ne kadar güzel durur, değil mi? Ama o güzelliğin ömrü güneş çıkana kadardır.”

 

Sonra dönüp yürümeye başladı. Çaresiz bir şekilde arkasından bakarken, “Seni seviyorum!” diye bağırdım. Ya da bağırmadım. Emin değilim. Ama ağzımdan çıkan cümlenin, kalabalığın arasında pembe bir duman gibi onun peşinden gittiğini gördüm.

 

Kahverengi, kırçıllı beresi kalabalığın arasında kaybolana kadar betona çakılmış bir heykel gibi durdum. Bir son nefes gibi ciğerlerimden kopan son cümlemi duyup duymadığından emin değildim ve bunu hiç öğrenemeyeceğimi düşünüyordum. Ama yanılıyordum…

Roman - Edebiyat - Öykü / 224 Sayfa / 12 Yaş ve Üzeri

Editörün Notları

• Genç bir insanın kendi kimliğini bulma, kaderiyle yüzleşme ve hayallerini gerçekleştirme sürecini etkileyici bir kurgu ile anlatıyor. 

• Dili akıcı ve olay akışı hızlı, kısa sürede okunuyor.

• İnsanlar arasındaki iletişimin bir insanın hayatını nasıl etkileyeceğini ve değiştireceğini çok güzel bir şekilde ortaya koyuyor.

• Gerçek sevginin pek çok kapıyı açabilecek bir güç olduğunu vurguluyor.

Salih Uyan

1976 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Üniversitenin önce İngilizce öğretmenliği ardından sosyoloji bölümlerinden mezun oldu. Eğitimin farklı kademelerinde öğretmen ve yönetici olarak görev aldı. Çeşitli yayın organlarında eğitim üzerine makaleler yazdı. Eğitim teknolojileri ve uzaktan eğitim alanlarında da özel çalışmalar yaptı. 2000 yılında Türkiye’nin ilk ‘Altın Örümcek’ ödüllü İngilizce eğitim platformu ‘www.dersimizingilizce.com’ web sitesini kurdu. Ulusal ve uluslararası birçok eğitim teknolojileri konferansına konuşmacı olarak katıldı. ‘Gelecek Eğitimde’ platformu tarafından verilen 2021 yılının en iyi çocuk kitapları yazarı ödülünü aldı. Halen özel bir eğitim kurumunda yönetici olarak çalışmakta ve ulusal bir gazetede eğitimle ilgili köşe yazıları yazmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.