Carpediem Kitap

BİR DÜNYA YAYINEVİ!

KONUŞ BENİMLE ANGEL

KONUŞ BENİMLE ANGEL

“Hayat ne büyük bir hediye!”

 

Onunla konuşmak bana iyi geliyor. Biraz hüzünle karışık olsa da, gerçek bir mutluluk anı bu… Lösemi olduğumu öğrendiğim günden itibaren hüzünsüz bir mutluluğu hiç tatmadım.

Nefesim tükeniyor. Gerçeği ne kadar derinlemesine anlasam da sanırım asla alışamayacağım. Burada kullandığım ‘asla’ kelimesi, belki de hiç yaşamayacağım bir geleceği temsil ediyor…

Bir ömrün baştan sona muhasebesi, bir saniyeye sığabiliyormuş meğer. Anlıyorum ki ömrümüzün her bir saniyesinden sorumluyuz. Asla unutulmaması gereken bir gerçek bu… İstediğimiz şeyi yapmakta özgürüz, ama her yaptığımız şey kaçınılmaz olarak günün birinde bize geri dönecek. Yani başkalarına yaptığımız iyilikleri ya da kötülükleri aslında tamamen kendimize yapıyoruz.

Edebiyat - Roman - Öykü - Genç Kurgu / 176 Sayfa / 8 Yaş ve Üzeri

Editörün Notları

• Lösemi hastası genç bir kız karakterin hayatı, ölümü, kaderi sorgulama süreci çok güçlü bir kurgu ile işleniyor. – Yazar, literatürde “ölüm sonrası deneyimi” olarak geçen konuda bilimsel çalışmaları olan uzman bir akademisyen. – Roman, yazarın gerçek kişiler üzerinde yaptığı çalışma ve araştırmaların verilerinden besleniyor. bu nedenle kurgusu çok gerçekçi ve etkileyici.

Evelyn Elsaesser

İsviçre’de doğdu. Uzun yıllar Cenevre’de yaşadı. Ömrünün önemli bölümünü ölüm deneyimini bizzat yaşamış olan insanlar üzerine yaptığı çalışmalara adadı Bu alanda Avrupa’nın önde gelen uzmanlarından biri oldu. Tüm dünyada çok sayıda konferanslar verdi. Bilimsel araştırma kuruluşlarında koordinatörlük yaptı. Yazdığı bilimsel makaleler dışında romanlarında da bu konuyu esas aldı. Bu alanda Cenevre Üniversitesi’nde akademik çalışmalar yaptı.