Carpediem Kitap

BİR DÜNYA YAYINEVİ!

HAYAT SEVİNCE GÜZEL

HAYAT SEVİNCE GÜZEL

Ömer Sevinçgül

Şu hayatta kaç kişi sınavda kaydırma yapıp Boğaziçi Üniversitesi’ni kazanmıştır ki? Evet, ben kazanmıştım işte!

Annemin dip bucak temizlik seansları, babamın gardiyanlığı, Ozan’ın uyuzlukları, babaannemin kilitlendiği televizyon programları, Nuran Teyze’nin sinir bozucu laf sokmaları olmadan dizilerdeki gibi bir gençlik yaşayacaktım nihayet! Yani en azından ben öyle sanıyordum…

Babamın kasap dükkânında çıraklık, maaile kampüs ziyaretimiz, babaannemle vahşi köy macerası, yılanlarla yaptığım korku dansı ve daha neler neler!

Size tavsiyem, gülmelik maceramı okurken gölgelik bir yerde olduğunuzdan ve kaşlarınıza oksijenli su sürmediğinizden emin olun! Çünkü deniz, kum ve güneş hayaliyle çıkılan bir tatilde başınıza neler geleceğini bilemezsiniz…

Novella – Hayat Serüveni / 128 Sayfa / 9 Yaş ve Üzeri

Editörün Notları

• Hedefe giden yolda yaşanan aksiliklere rağmen, ebeveynlerin desteğiyle sorunlar çözülerek aile olmanın önemi vurgulanıyor.
• Okuruna samimi bir ev ortamı sunarak aidiyet duygusunu yaşatıyor.
• Ana karakterin yapıcı bakış açısı sayesinde karamsarlığa düşülmemesi gerektiği fikri ön planda tutuluyor.
• Tatlı dilin hiç ummadık anlarda pek çok kapıyı açabildiğini öğretiyor.
• Dış görünüşün insanları gruplara ayırmada bir ölçüt olmadığı birtakım olaylarla örneklendiriliyor.

Ömer Sevinçgül

Yazar olmaya on beş yaşında karar verdi. Lise ve üniversite yıllarında kalemi bırakmadı. Evvela özel bir kurumda editör. Sonra kamuda yüksek mühendis. Dokuz senenin ardından istifa ve yeni bir aşama. Kültür, sanat, yayın temalı kurumlar kurdu ve yönetti. Modern Kültür Merkezi, Adı Yok Dergisi, Radyo Aktif, Taksim Ofisi. Bu süreçlerde yetenekli gençlerle hep bir arada. Ulusal ve uluslararası gençlik projelerinde danışmanlık. Yurt içinde ve dışında seminerler. Medyada sanat ve felsefe sohbetleri. En sonunda özgün ve öncü bir girişim: Carpe Diem Kitap. İmza günleri, söyleşiler, okul etkinlikleri birbirini izledi. Yapıp ettiklerinin özünde daima ‘yazarlık tutkusu’ vardı. Novella türünde yirmi sekiz kitap yazdı. Eserleri beş dile çevrilip yayınlandı. ‘Kalbiyle yazan kalbe yazar’ diyor ve ‘taze ruhlara’ yazıyor.

Ürün Teklif Formu